Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dagadt a nyuszim. Mit NE...

Dagadt a nyuszim. Mit NE adjak neki, hogy ne hízzon tovább?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyuszim. Szép zöld réti szénával etetem, meg bolti nyuszitáppal, meg mindenféle magvakkal. Mit ne adjak neki pl. a magvak közül, mik azok a dolgok amitől nagyon meghízott a nyuszim?

#dagadt nyúl
2012. dec. 18. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
milyen magok? mekkora helye van a nyuszinak mozogni? Ki szoktátok néha engedni egy kicsit?
2012. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább az a baja, hogy keveset mozog, nem? Engedd ki többet futni, ezzel teszed a legjobbat, nem azzal, hogy éhezteted szegényt.
2012. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ki szoktam engedni napi 3-4 órára, de nem baj, hogy adok neki pl.:kukoricát, hántolt szotyit nem irom le mindet amit szoktam adni neki, de van olyan amitől hízhat
2012. dec. 18. 23:49
 4/10 anonim ***** válasza:

A kukoricától hízik rendesen.

De nézd meg azt a bolti nyúltápot is, mert különböző tápok vannak, és te lehet hogy pont olyat adsz, amit a vágónyulaknak szoktak!

És engedd mozogni!

2012. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán nem kellene hizlalnod, öcsém! Nyúltápot a házi nyúlnak adnak amikor hizlalják! A kukoricát szintén a hízóállatoknak adják! (pl. sertés!) 350kcal/100g a kalóriaértéke! Ehhez képest a napraforgómagban már 590 kcal van!!! És tiszta zsír! Mégis mi a fenén csodálkozol ha rohadtul hizlalod szegényt?????
2012. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi akkor átmegyek valami másik boltba és ott mondom hogy adjanak valamit ami kissebb kalóriaértékű.
2012. dec. 19. 02:17
 7/10 anonim ***** válasza:
a törenyulak is tápot esznek, csak az nekik van kitalálva. Egyébként én is nyúltápot adok nekik, meg zöldségeket, gyümölcsöket, és néha kapnak kukoricát és más magokat is de nem dagik. Este meg reggel kapnak tápot, kukoricát vagy amilyen magot kedvem van venni heti egyszer, zöldséget pedig heti 3X este,de nem túl sokat, fél almát, egy répát ilyesmiket. Ja meg szoktam adni nekik lucernát, de az hizlal, és ilyen gyógynövény mixet. Kérdező van olyan táp ami alapból magvakból áll, csak ki vannak szinezve. Nézd meg a táp összetételét, és próbálj összeállítani neki valami kevésbé hizlalót.
2012. dec. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kifejezetten törpenyúlnak való tápot adj neki, ez úgy van összeállítva, hogy ne hízzon tőle. Én a Halywood-ot ajánlom, nagyon jó táp.
2012. dec. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A törpe nyuszikat másképp kell etetni mint egy vágónyuszit. A húsnyúlnak nem kell sokáig élnie, a szobában tartott törpe pedig nem sokáig fog, ha hízónyúl kaját kap.

A nyúl fűevő állat. A törpékben pedig irtó picik a lukak, hosszú a szőrük, nagyon könnyen bedugulnak, ha nem takarítja őket a rengeteg szálas rost.


Az két állatorvos által előírt diéta kering a neten a felnőtt, szobában tartott, nem elletett, törpe nyuszik számára. (Kinti, nagynyuszit, intenzív elletésben egész másképp kell etetni.)


1. KIZÁRÓLAG

szénát (szoktatással: friss füvet,) de ezekből a legjobb minőséget, és amennyi belefér,

napi 1 kávéskanál magkeveréket (csak: zab, árpa, búza) kaphat.

Zöldségből egyedül a zöldszínű, magas cellulóz tartalmúakat javasolják: zellerszár, petrezselyem, citromfű, gazok... És még ezek is mértékkel!

Tiltják még a sárgarépát, gyümölcsöt, salátát is. És természetesen teljesen tilos a kukorica, szotyi, kenyérféle, krumpli, káposzta, minden emberkaja.


2. diéta:

Minőségi széna korlátlan fogyasztással (vagy fű, de szoktatva, átállított pocival...)

táp: Verselle Laga Cuni Complete napi 2x nagymarékkal

nasi: pár szem Naturel Fibres vagy Crock Herbs / vagy egész kevés zöld levél, pitypang, petrezselyem, gaz...


És kész.


Az én nyuszim gyakran nem eszi meg az engedélyezett tápját se, amíg van friss füve. Persze a nasiszacskót nem merem elöl hagyni... :D (Ő fű- és jutifalatevő állatnak gondolja magát...)

De kenyérre, kukoricára, szotyira szárított gyümölcsre tényleg semmi szükségük, csak nagyon jó minőségű legyen a szénájuk.


Tenyésztők szokták javasolni a halywood törpenyúl tápját, a Verselle Laga Cuni Fitt tápot. De ezek mellé tényleg nem kell még mag is.

A dobozos tápokkal is jobb vigyázni, mert a hörcsögtápra simán ráírják, hogy teljes értékű nyúleledel...

2012. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A nyuszinak legyen mindig SZÉNÁJA és FRISS vize.

Reggel és estefele egy marék száraz kaját adj neki, és napközbe egy répát vagy valami zöldség/levél félét.

Az én nyuszimat is így fogyasztottam le, mert már elfolyt olyan dagi volt :s :D

2012. dec. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!