Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz az a hörcsögökre hogy a...

Igaz az a hörcsögökre hogy a sötétebbek vadabbak a világosabbak szelídebbek?

Figyelt kérdés
Csak mert hallottam hogy ez sok állatnál így van. Vadat és a szelídet ne értsétek félre. Úgy értem hogy könnyebb szelídíteni, mozgékonyabb...

2012. dec. 19. 13:03
 1/2 Platypus ***** válasza:
100%

Nem igaz. A fekete macskák és a fehér macskák jelleme sem tér el. Vagy a szőke és a barna hajú embereké sem. A színeket 1-2 gén határozza meg, a viselkedést meg megszámlálhatatlanul sok.


Annyi igaz, hogy nagyon sok ember fél a sötétebb állatoktól, és ezt megpróbálják így magyarázni. Menhelyeken a fekete kutyáknak a legnehezebb gazdát találni például. De tényleges különbség nincs.


Hörcsögnél az lesz szelíd, amelyikkel kiskorában sokat foglalkoztak, és az lesz vad, amelyiket elhanyagolják. Vegyél tenyésztőtől és nem lesz problémád. Nekem volt például koromfekete aranyhörcsögöm, és kenyérre lehetett kenni.

2012. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát, nálam ez abszolút fordítva van. A sötét színű dzsungijaim mind szelídek voltak. Tegnaphoz két hónapja vettem egy világos színűt, és állandóan harap. Nem tudom, miért, mert a 6 év alatt ez az első höri, amit nem sikerül megszelídíteni... :/
2012. dec. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!