Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a hörcsögöm, vagy nem...

Beteg a hörcsögöm, vagy nem érzi jól magát?

Figyelt kérdés

Egész nap a ketrece rácsát rágja(amikor nem alszik) és szerintem ki akar jönni mert mikor kinyitom a ketrecet mint az őrült szalad kifelé.olyat szoktunk vele játszani, hogy letesszük az ágyra, nem hagyjuk hogy leessen ő meg szaladgál.de mindig csak a menekülési útvonalat keresi.egyszer megszökött, és 2 napig nem találtuk.végül a szekrénybe volt...mit tegyek hogy ne unatkozzon, és hogy szeressen velem játszani?fogkoptatóköve,mókuskereke,függőágya,háza van.+van bent egy tányér(kajának) és egy itató meg 1 wcpapír guriga.

a hörcsögöm lány,aranyhörcsög,kb. 7-8 hónapos.


12/L



2012. dec. 19. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a dzsungáriai féléves törpehörcsögöm csinálja ezt. Neki is van mókuskereke, háza, etetője, itatója.

Én úgy oldottam meg a problémát, hogy nem adok neki napraforgómagot, hanem helyette teljesen kiszáradt kenyérhéja darabkát adok neki, és nagyon szereti. Egy 1 centis kenyérhéjon 2-3 napig el tud rágódni, és közben egyáltalán nem rágja a rácsot.

Szerintem próbáld ki Te is, mást én sem tudtam kitalálni :)

13/L

2012. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megróbálom.=)
2012. dec. 20. 12:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbálom*
2012. dec. 20. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Ők éjszakai állatok és esténkét több km-eket futnak le az élelemért.Ha kifuttatod nem lesz baj.Én vettem az enyémnek ilyen gömböt, mert nem mindíg van időm felügyelni amíg rohangál vagy egyórára mindíg kint szoktam hagyni. Etttől kellően kifárad.Használja rendesen a mókuskereket? Az enyémnél régebben az volt a baj, hogy nehéz volt neki hajtani, és ezért nem negyon szeretett vele játszani, így venni kellett egy újat, ami jobban forog.Kisebb korában nekem is rágta,Így az álatorvos azt ajánlotta,(ani végül én nem próbáltamki, mert a mókuskerekes dologgal megoldóott a baj) hogy amikor kitakarítom a ketrec rácsait ecetes vízzel, és várjam meg míg megszárad.Akkor rossz lesz az íze és nem rágja, de ez csak "tüneti kezelés".Ha nem hagyja abba, akkor kérdezgess meg pár ismerőst, hogy ismernek e valahol jófej állatorvost (aki nem csak a kutyákhoz ért).A jótanácsért nem kell fizetni :)
2013. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
megpróbálom, de a kerdékről még annyit hogy amikor meghoztuk, megvártam míg beilleszkedik új otthonába, nem zargattam és az első amit használt a mókuskerék volt...de kb. 1-2 hónap után a mókuskereket hanyagolta és áttért a rács-rágásra...ez miért lehetett?azelőtt lelkesen hajtotta..
2013. jan. 2. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
kicsi a helye és ki akar jönni...
2013. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mekkora a ketrec?
2013. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!