Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény kölyköt szeretnék...

Vadászgörény kölyköt szeretnék vásárolni tavasszal, körülbelül mikor kell elkezdni érdeklődni utánuk, és hogy Debrecen vonzáskörzetében tudtok-e megbízható tenyésztőt (ha lehet névvel telefonszámmal)?

Figyelt kérdés
Első görény lesz, a témával kapcsolatban már sokat olvastam, de szívesen fogadok segítséget e-mailen, illetve facebookon keresztül. Válaszotokat előre is köszönöm. = ]

2012. dec. 25. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a legközelebb onnan Békéscsabán tudok, Nightfall Hunters kennel.
2012. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TheCreeper ***** válasza:
Tenyésztőknél, már most elkezdhetsz érdeklődni, tudják, hogy mikorra jön a várható alom, kb hány kölyökkel és hogy milyen lesz a színük.
2012. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze ha már tudják a jövő évi párosításokat :)
2012. dec. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balar válasza:

Szia!


Szerintem 1 görényt ne vegyél. A veled élők is sokat olvastak a görényekről? Az egész lakásnak göribiztosnak kell lennie. Törődjetek, bele hogy a kint marad érdekes és rágható cuccaidnak 2 perc alatt vége lesz ártól függetlenül és hidd el lesz ilyen. Amit elér oda nem tehetsz ki semmit. Ami könnyen nyílik az fél perc alatt kinyitja. Ha azt hiszed hogy a dupla ajtós ruhás szekrényed nehezen nyílik akkor tévedsz. 80kg vagyok felülök az éjjeli szekrényre, ami parkettán van és amíg a göri ki tud támasztani addig simán eltol. :D

Persze görik személyisége válogatja, de ezt nem tudhatod előre. Nálam az egyik mindent lelök, mert látni akarja mi van alatta. A másik még egy poharat se lökött fel. Nem olyan lesz mint egy kiscica vagy egy kutyus. Ha unatkozik azt garantáltan megszívod. Baromi jó bosszú állók. :)

Az egyik azzal büntet, hogy elkezdi rágni a bútorokat. Ha nem unatkozik vagy játszok vele akkor soha, de nyaggat egy 5 percet és nem adom a be a derekam akkor már megy is az egyik puffhoz vagy az ágyhoz. A másik meg előszeretettel intézi a nagydolgát alám vagy pontosan az orrom elé ha nem foglalkozok vele vagy minden erővel azon van hogy kinyisson valamit, amiről tudja hogy nem szabad.

Ha nyaralni mész a görényeket baromi macerás magaddal vinni. Mamának, szülőknek lepasszolni... :D Görénypanziót fel se hozd. :D Lehet az tenyésztő vagy bármi. Nekem nincs jó tapasztalatom. Oda viszem a görit és egyből berakja a saját görijei közé?! :O Sorolhatnám még a hasonló agyatlan baromságokat, amiket ott elkövetnek. Ha nem akarod, hogy minden szart összeszedjen a görényed akkor ilyen helyre ne vidd.

A tenyésztőknek nagyon szép meséje van. Érdemes elengedni a füled mellett. Nekem az egyik görimhez több oldalas szerződésem van. :D Hogy ezt meg azt kell hogy biztosítsak, a tenyésztő felé. Évente 1X láthatást. Képet stb-stb. Kérdezd meg, hogy felhívott-e egyszer is miután elhoztam a görit? Ők is csak pénzből élnek. Mindent rád akar majd sózni, ha jó neked ha nem. Határozott elképzelésed legyen és abból ne engedj. Egy idősebb neveletlen görivel pokol lesz az életed így első görényesként. Azt hogy nekik van idejük foglalkozni a görényeikkel azt felejtsd el. Bemész és van egy tucat kis göri szerinted van ideje mindegyikre napi több órát rászánni? Hát nincs. Szerintem minél idősebb annál makacsabb. Inkább várj ki megéri.

Szerintem ne csak 1 görit vegyél. :) A görik társas lények és te sose leszel olyan társa, mint egy másik fajtársa. Nem hiszem hogy ki mered jelenteni, hogy a következő 10 évben MINDEN nap lesz 2-3 órád foglalkozni vele. Nem lesz. Még ha foglalkozol is velük akkor is baromi sokat fognak kergetőzni, bunyózni. Egy igazi göri búnyót élvezet nézni. :) Én nagyon sokat néztem őket. Mindegyiknek megvan a saját kis technikája. Jellemző mozdulatai. A kisebbik oldalazva támad és megpróbálja a seggét a másikra dobni nyitás kép. :) A nagyobbik tisztába van a testi fölényével tőle sokszor látni a klasszikus széttárt karokkal szemből rávetődős, megérkezéskor egy az egybe beterítős mozdulatot. Könnyesre szoktam magam röhögni néha. Nem utolsó sorban szinte mindig együtt alszanak. Nem testvérek, nem egy időben kerültek hozzám. Mégis akárhol gömbölyödnek össze azt együtt teszik :)

Tudd, hogy nagy fába vágod a fejszéd és ez nem egy kábel tv előfizetés amit csak úgy lemondhatsz.

Orvosi kezelések ára nem 2 forint. Ezt vagy neked vagy a szüleidnek tudnia kell. Röntgen 10+, székletminta teszt 20+, vérvételi hormonvizsgálat 15eFt és még kezelést nem is kapott. Nyugodj meg az állatorvos is ott fog lehúzni ahol csak tud(tisztelet a kivételnek). Na meg aztán sokszor nehéz kitalálni, hogy mi is baja és az se megoldás, hogy sajnálván a pénzt a neten keresel megoldást a görid bajára. Ne sajnáld a göridre a pénzt, ha nincs ilyenekre pénzed inkább ne tarts.

2013. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!