Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kb 5 napja vettünk két törpe...

Kb 5 napja vettünk két törpe hörcsögöt, egy lányt és egy fiut, de a lány nem fogadja el maga melett a fiut?!

Figyelt kérdés
Utánnaolvastam hogy lehet hogy hasas ezért kettéválasztottam a terráriumot, de mivelhogy csak 1 kisházikót vettünk nekik a fiunak ideiglenesen csináltunk egyet keménypapirból. Most éjszaka pedig a lány átkaparta magát és elkezdte szétszedni a papir házat. Gondoltuk már fészket rakna ezért tettünk be neki szalvéta darabokat. Ami az érdekesség az egészben hogy a fiu is elkezdett buzgón fészket rakni, pedig többször is megnéztem melyik a fiu és melyik a lány. Nemtudom hogy a fiu hörcsög is rak fészket?

2012. dec. 25. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, az egészet NAGYON rosszul csinálod! Két hörcsögöt nem szabad együtt tartani, mert megölik egymást. Magányos állatok. Ráadásul te különböző neműeket veszel, hogy szaporítsd is őket, hátha tesók a szülők és génhibásak lesznek a kicsik... Kettéválasztottad a terráriumot. Így mégis mekkora lett a két hörcsögnek a hely? Nem hiszem, hogy 20 cm x 20 cm területnél nagyobb... Azért szedik szét a papír házat, mert koptatják a fogukat, ha rágnak. És abban a kis lukban biztos unatkozott, ezért csinálta. Lehet, hogy fészket akar rakni, de a forgácsba is fialnak. A szalvéta egy jó nagy őrültség volt, ugyanis ha beteszi a pofazacskójába, beleragad, nem tudja kiszedni, így begyullad, a végén pedig a hörcsög belehal... a fiú is építhet fészket, mert van, hogy együtt nevelik a kicsiket. Vagy csak alvóhelyet csinál magának. Ne tedd őket össze soha úrja, vegyél mindkettőnek egy normális nagy méretű KETRECET, a kicsiket pedig majd próbáld meg elajándékozni valakinek (már ha nem háromlábúak lesznek). Egyik ismerősömnél nem nyílt ki a kicsik szeme még egy hónapos korukban sem, remegtek és nem tudtak járni. Mindez azért volt, mert ők is ilyen felelőtlenül tartották őket és nem tudták azt sem, hogy mik az igényeik.
2012. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lia! Az a normális a hörik között, ha nem tűrik meg a társaságot a ketrecükben. Jár nekik egy-egy külön ketrec, ne stresszeld őket a közös terrával. Vannak már kivételek, ahol kijönnek egymással, de azokat a mami élete védelmében kell külön tartani, mert a rágcsálók az ellés napján újra teherbe esnek, így előbb szüli meg a következő almot, minthogy felnevelné az előzőt, és gyorsan belepusztul a strapába.

Szóval 2 höri - 2 ketrec. Ha tenyésztesz, akkor ezen felül nem árt pár tartalék a túlkoros kicsiknek is.

Amíg nem nyitnak ki a boltok, addig keress otthon valami alkalmas ikeás dobozt, vagy telefonálj körbe a barátok között kölcsön ketrec ügyben...

Meg is ölheti a betolakodót a vemhes anya!

2012. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Puha szénát tegyetek be nekik fészekrakási célokra!
2012. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ha nem értesz hozzá, ne szaporítsd őket feleslegesen. Mivel a génhibás kishörcsögöktől csak egyre nő a beltenyészet a kisállat kereskedésekben.
2012. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából én nem tenyésztés céljából vettem két hörcsögöt,csak azt hittem hogy társas lény és hogy magában csak szomorkodni fog.De amikor hazahoztuk és állandóan csak civakodtak utánnaolvastam,és akkor jöttem rá hogy nem lesznek ők meg együtt....Azóta már körbekérdezgettem hátha valakinek kell az egyik,de eddig még nem jártam szerencsével :/ A kisálatboltban meg gondolom nem szokták visszavenni őket.
2012. dec. 27. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kisállatboltban, szerintem visszaveszik.
2013. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!