Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulak tényleg szét szokták...

A nyulak tényleg szét szokták rágni egymás heréjét? :D

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy kérdésnél, hogy a nyulak úgy iktatják ki a riválisukat, hogy szétrágják a heréjét. Ez tényleg így van? és hogy történik? Mert elég röhejesnek hangzik.

2013. jan. 1. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Rúgják, nem rágják. Elég komoly karmaik vannak.
2013. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
62%
igen ez akorfordul elö amikor ivarérettség elöt nem szeded szét a hímeket a nőstényektől. és valoban nem rágják hanem rugják
2013. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Rágják, és nem rúgják.


Minek ír ide, aki nem is ismeri az állatokat.


Mivel mint megannyi állat bagzás előtt oda szimatolgat, oda nyomja a fejét, és igen ekkor ha nem várt dolgot lát (hiszen kanokkal van egyben), akkor lépni fog, és harapja, nem rúgja.


A rúgás, és a harapás között van különbség. Rúgásból akkor eredhet probléma amikor harcolnak, ekkor egymás bundájába harapnak, és rugdalják egymást (ténylegesen egymásba ragadnak olyan erősen harapja a másik bundáját, közben visít, persze rúghat harapás nélkül is, de ez nem megszokott). Ekkor is megsérülhet a here, na meg persze minden.


Jah, és üzenem a sok panel nyulásznak, hogy nem könyvekből kell tapasztalatot szerezni!

A nyulak nem kis ennivaló állatocskák, hanem ugyanolyan ragadozók, mint bármilyen más állat.


Kedves kérdező röhejes az, hogy unalmadban szennyezed az oldalt, és aláásod más hozzászólását!

2013. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
A nyul ragadozo.. nah, ma is ujat tanultam. Mar megerte felkellnem...
2013. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem ragadozót hanem veszélyes állatott akartam írni, ezért bocsi.


Amire értettem, nem "édibédi" feltétlenül, hanem haraphat is, és okozhat komoly sérülést, pláne a házi, és vadnyúl.

2013. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát, évekig tartottunk magyar és belga óriásokat anno, olyat nem láttam, hogy leharapta volna a zacsit valamelyik. Olyan viszont többször előfordult hogy kiherélte az egyik a másikat egy jól irányzott rúgással.
2013. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Én is tenyésztő vagyok (lassan voltam, mert nem lehet leadni), és nálam sok ilyen esett volt. Állatorvos cimbora is mondta, hogy vigyázni kell vele, mert amikor "szagot" vesz, akkor támadja meg a "forrást".


Egy emlékezetes rúgás volt, akkor a szemét kirúgták egy szukának, de a rúgás inkább engem veszélyeztetett, ha nem úgy vettem ki ahogy neki tetszett volna (szép példája a kezem ennek, harapás, és karmolásból eredő hegekkel díszített).

2013. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából, be kell vallanom, nem tudok olyan méretű én tudatot elképzelni egy állatnak, főleg nem egy nyúlnak, hogy pontosan tudja, hogy a herék mire valók.

Emiatt azt simán elhiszem, hogy verekedés közben azt is letépik (mert a formája, elhelyezkedése miatt veszélyben van) , de azt, hogy tudatosan azt vennék célba, hogy a riválist um… lefegyverezzék, az nem hinném.

Tehát emiatt nehezen fogadom el a leharapás elméletet. Harapni annyi más helyre lehet, még akkor is, ha a hátsó részt nézzük.

2013. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nikolett Nyuszifarm válasza:

óriás, házi, és törpenyulaim is vannak. süldő bakokat midig együtt tartom 3-4 hónapos korukig, azt leszámítva hogy néha párosodni akarnak egymással és kergetőznek, komolyabb sérülést soha nem okoztak egymásnak. here rágásról pedig most hallok először. Ez az odaszimatolgatás is inkább a kutyáknál van mint a nyulaknál. lehetséges hogy előfordulnak kirívó esetek de egyáltalán nem jellemző. 3-4 hónapos korukig a süldőket együtt lehet tartani, utána pedig vagy ivartalanítod, vagy ha haszonállatnak tartod ennyi idő után úgyis vágósúlyban lesznek.Nem hiszem, hogy csak a szerencsémnek köszönhetem, hogy a több száz tenyésztett nyulam egyike sem produkált még ilyen hererágásos akciót. megkérdezett tenyésztő kolegáimnál sem volt hererágásos incidens még:)

Verekedés igen, hererágás nem.

2013. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!