Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két nőstény törpenyúl összeszo...

Két nőstény törpenyúl összeszoktatása hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves lógófülű nyulam,hozzá kaptam egy egy éves lógófülű nyuszit.Hogyan szoktassam össze őket? Elég csúnyán verekszenek.Nem tudom,hogy mi a legjobb módja az összeszoktatásnak.Mind a kettő felcsapja a farkát és a másiknak ront,ezért nem tudom együtt tartani őket pedig szeretném.Még csak 2 napja van az idősebb nyuszi nálam.

Lehetséges,hogy ivartalanítás nélkül is összeszoknak? Mert nem nagyon szeretném a nőstény nyulaimat ivartalanítani.

A válaszokat előre is köszönöm.



2013. jan. 2. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem semmiképp nem fognak összeszokni ivartalanítás nélkül, sőt lehet azzal se. Már kezdésnek elrontottad, bár igazából már ott elrontottad, hogy vettél még egy nyulat, a már ivaros nyulad mellé. Arról pedig, hogy 1 ketrecben legyenek tegyél le, olyan nincs, 2 külön kell nekik. Amúgy pedig miért nem akarod ivartalaníttatni, jóval tovább élnek úgy.
2013. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azért vettük meg,mert aki a gazdája volt az utcára akarta tenni egyszerűek csak így télen...

nem volt szívem otthagyni

2013. jan. 2. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Ivartalaníttasd mindkettőt, akkor talán összeszoknak.. De így ki fogják nyírni egymást :S


Külön ketrecben vannak legalább?

2013. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen ,természetesen nem hagytam,hogy szétszedjék egymást.

csak a másik ketrec az elég kicsi egy ekkora nyuszinak :d

Mennyibe kerül egy ivartalanítás?? Aki ivartalanította már a nyusziját attól szívesen hallanék pár részletet, főleg az árakról és a felépülési időről.

2013. jan. 2. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém ivartalanított bak, egész olcsón megúsztuk, csak 5000 ft volt.

A sebét nem varrta össze a doki, annyira kicsi volt. 1 napig nem nagyon ugrált, 3. naptól már olyan volt, mintha semmi sem történt volna.


Lány nyusziknál összevarrják a sebet, a gyógyulási idő max 1 hét, szerintem 8000-10.000 ft körül van.

Ezt nekem nem mondta a doki, de nagyon fontos, hogy a ketrece minden részét fertőtlenítsd, mielőtt visszarakod bele a műtött nyuszit! Illetve naponta takarítsd, fertőtlenítsd.

2013. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem a legolcsóbb helyen amit találtam 15K volt az ivartalanítás, de mivel a nyulaknál ez "veszélyesebb", az állatorvosi egyetemen csináltattam, ott 25K volt, ha jól emlékszem. Az elején még nehézkesen sétált, de pár nap alatt rendben jött, szerintem 3-4 nap után, olyan volt mintha mi sem történt volna. Majd talán 1 hét után kellett vinni varratszedésre, aminek az ára benne volt a 25K-ban.
2013. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze nem bak nyúlra értettem, hanem nőstényre.
2013. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy árra kéne dokit választani...

Ha nincs túl sok pénzed, először vadássz le egy használt nyúlketrecet. Apróhirdetéses oldalon, vaterán, nyuszis fórumon...

Utána keress egy profi nyulas dokit, akinek nagy rutinja van az ivartalanításban, és szedd össze a pénzt a nyuszikra. Gondolom előbb a nagyra, aztán a picire.

Nagyon nem mindegy, hogy szövődmények, varratszedés, fájdalom nélkül, pipettás táppal felfegyverkezve csináljátok-e, vagy eszközök nélkül esik neki a doki, és azért olcsó...

2013. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A pénz dolgot úgy értem, hogy ezek időzített műtétek. Ketrecre mindenképp szükségük lesz, csak az sürgős.

A műtét ráér, akkor amikor a nyúl is toppon van, megvan rá a keret, és a doki is ráér...

2013. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2013. jan. 3. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!