Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék valami rágcsálót...

Szeretnék valami rágcsálót amit lehet dögönyözni és simogatni. Tudnátok ajánlani valami ilyesféle állatot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
tengerimalac, de társaslény, szóval kettőt vegyél :) (két csajszit)
2013. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tengerimalacot vegyél, azok igénylik a foglalkozást, én is javaslom hogy kettőt vegyél hogy legyen társa. Persze csak akkor vállald ha tudsz velük rendesen foglalkozni mert ha nincs rá túl sok időd akkor inkább ne, mert napi 2 szer kell nekik ennit adni, ez mellett időnként fürdetni, simogatni, és ha hozzászoknak ehhez akkor követelni fogják. Lehetőleg úgy szoktasd őket erre hogy amikor legtöbbször van szabadidőd akkor játssz velük.

Nekem volt 4 is. ugye 1 pár meg a kölykei igaz párat elajándékoztam de kettőt megtartottam, 2 lányt, de sajnos mindet el kellett ajándékozzam mert az új munkahelyem miatt sajnos nem tudtam velük foglalkozni. 14-15 órát nem voltam otthon mert 12 órás volt a műszakom plusz az út csak oda több mint 1 óra. volt és nem volt kinek etetnie őket így eléggé megviselte őket ez meg féltek is hogy magukra hagyom, így egy olyan helyre kerültek persze sajnos külön de egy pár megmaradt, ahol rendesen törődnek vele.

Egyikből egy kisállat lett valami iskolába, egy ismerősöm vitte oda, amolyan osztály állat féle. A másik két pár egy 13 éves lányhoz került. meg még egy aki külön volt, őt meg a barátnőm unokatestvérének adtam. Szerencsére jó helyük lett, szerető gazdájuk van, remélem te is ilyen leszel ha tengerimalac mellett döntesz :)

2013. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, elgondolkodok a tengerimalacról is:)
2013. jan. 5. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyuszi a legjobb. De a malackáimat is imádom, de nyusziból elég egy, a tartása nem különösebben drága, viszont nagyon sokat kell törődni vele. és mindent megrág, és mindenhova fel tud ugrani. De aki ezeket vállalja, annak tökéletes.
2013. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Anyám tuti nem engedné meg a nyulat:(
2013. jan. 6. 13:38
 6/10 anonim válasza:
Nekem is egy nyulam van.:) szüleim eleinte nekem sem engedték, hogy nyulam legyen, míg el nem meséltem nekik, hogy a nyulaknak több fajtájuk van, mini-törpe és a házi.Ugye a mini nyúl maximum 1kg-sra nő meg, a törpe 2, a háziról meg inkább ne is beszéljünk. Amennyiben egy kis, tündéri, nem olyan nagy nyuszó muszót szeretnél én a minit ajánlom. Sokkal kisebb mint a törpe, természetük és szokásaik nem sokban különböznek. Én kis nyuszim olyan, hogy amikor jövök be az ajtón már fut elém, hogy vegyem ki, ha kiveszem végig puszilja az egész arcomat, kezemet, nyakamat, ha leteszem meg ugrándozik össze-vissza.:) Órákon keresztül lehet őt kézben tartani, ha már egy ideje ott van akkor elalszik a kezedben teljesen nyugodtan és soha nem lenne szíve megharapni a gazdáját(kivéve az olyan nyomorékokat akik bántják őt..). Tapasztalataim szerint nagyon emberbarát kis állat, nagyon hasonlít a viselkedése a kutyáéra. Ugyan úgy lehet a szobába, nem pisil be, maximum néhány kő kemény kakit elpotyogtat, DE NEM PISIL! Ha írsz egy PM-et szívesen adok egy oldalt ahol mininyulat tudsz vásárolni, fajtisztát, törzskönyveset, kézhez szoktatva és szobatisztaságra előnevelve.:)
2013. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha tengerimalacon gondolkodsz akkor a Magyar Tengerimalac-védő Egyesületet ajánlom a figyelmedbe. Náluk örökbe is tudsz fogadni és hasznos tanácsokkal is el tudnak látni. :)
2013. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem a nyulak egy kicsit jobban bejönnek:3
2013. jan. 6. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak törpe nyuszik is ám :)
2013. jan. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem patkányaim vannak.Nagyon játékosak és ragaszkodóak.s persze imádják a hasukat.Minimum kettőt kell tartani egyedül depressziós lesz.
2013. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!