Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszkóm tusszög! Mi lehet...

A nyuszkóm tusszög! Mi lehet ez, mert nem beteg!?

Figyelt kérdés
4 éve van meg a mostani törpenyulam. Mikor hazavittük otthon tüsszögött. Senki nem cigizik, por meg nincs mert a fél család allergiás a porra. Nem válladékozott, nem volt beteg, de a mai napig ezt csinálja bizonyos helyzetekben! Az orvos szerint makk egészséges és ritka sportos és szép nyúl! Szerintetek létezik hogy ezzel kommunikál? :D úgyértem tüsszög mikor éhes vagy fázik és akkor is lead egy koncertet ha örül hogy hazaértem. mikor a cicámmal játszik és pattog ide-oda akkor is boldogan rázza a fejét és tüsszentget! :) nagyon mulatságos csak nemtudom miért csinálja!

2013. jan. 6. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy a nyuszkód titokban cigizik.
2013. jan. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Poros a takarmány. Ez okozhat tüsszögést. Cseréld le a tápját. Lehet attól tüsszög. A széna is tartalmazhat akár gomba spórát, port bőven, amitől tüsszöghet a nyuszi. Kicsit cserélj takarmányt és figyeld, hogy változik.-e valami. Ha nem akkor azért megnézetném orvossal, mert lehet egy kis porallergia is."
2013. jan. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyuszik irtó okosak tudnak lenni. Ha te törődsz vele a tüsszögésért cserébe, képes rá hogy megtanulja, és produkálja játékból, a kedvedért. Taníts neki más trükköket is, hátha attól "meggyógyul". :D
2013. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mondom poros nem lehet mert a család nagyon allergiás rá ( mármint a porra) és rögtön megéreznénk! A kaja a legjobb... egyébként ha másfélét veszek akkor is tüsszög! heti alomcsere ( nem forgács hanem garnulátumos) lehet hogy így kommunikál?
2013. jan. 6. 10:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Lecci videozd le a macskajatszas kozben. Nekem is van nyuszim, szerintem hasonloan viselkedhet, de kivancsi vagyok.
2013. jan. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké :) hát a macska a nyúllal nőtt fel. Mert a nyúl már nagy volt de cica 1 éve van. És jópár farokcsonkítás után ( a nyúl részéről ) a macsek nem bántja hanem szereti! :)
2013. jan. 8. 07:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Atkától kezdve egy csomó mindenre allergiás lehet, amire mondjuk ti nem. Lehet rendellenesség is, vagy olyan betegség aminek csak ez a tünete, attól hogy jókedvű. Az állatorvosok nagy része nem is ért a nyuszikhoz, meg igazából csak vérvizsgálattal lehet kimutatni, hogy van-e benne vírus vagy baci. Úgy hogy körbetapogatja és meghallgatja csak tippelni tud. Én vérvizsgálatra vinném, ha ott minden rendben akkor ez a nyúl viccel :D
2013. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Állatkórházba és vérvizsgálaton is volt. Mondom az ország eggyik legjobb dokija vizsgálja! SEMMI BAJA! :D sokat utazunk, ő is jön velünk. mindenhol tüsszög de csak bizonyos dolgoknál pl: mikor már éhes vagy akkor amikor örül hogy hazajöttem. felugrik és nyalogat mellé tüsszögőáriát ad! :D
2013. jan. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!