Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség!? Hogy tudnám meggyőz...

Segítség!? Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy megengedjék a vadászgörénytartást?

Figyelt kérdés
Már voltak állataim (jelenleg is vannak, de nincs "mini-állatkertem" :)), nem most szeretnék belevágni a görcsök tartásába, de a közeljövőben biztosan. (Róluk már elolvastam mindent de jelenleg is tanulok). Szóval mivel vannak állatok a családban már tudják, hogy teljes mértékben odafigyelek rájuk, takarítom a helyüket és utánuk ha történnek balesetek stb. Tudják és mondják is, hogy jó gazdi vagyok, ezzel nincsen gond, hogy úgy éreznék elhanyagolom vagy nem foglalkozom az állataimmal...

2013. jan. 7. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt is vedd figyelembe, hogy a vadászgörények tartása nem filléres dolog. Te tartod fenn az állataidat, vagy a szüleid veszik az eledelt felszerelést, stb?

Ja, és milyen állataid vannak pontosan?

2013. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

El tudom tartani, direkt van félretett pénzem. Igaz az ivartalanítás és egy hosszabb/komolyabb betegség esetén kell egy kicsit besegíteni, de ezt is ki tudnám, egyébként ezzel nem volt gond, ezt sose hozták föl érvnek...

3 tengerimalacom van. Tudom, a görény megölheti őket, de már kitaláltam, hogy őket akkor egy szobába elzárom és a göi oda nem mehet be (mivel kis rafkósak a biztonság kedvéért szerintem kulcsra is zárom, persze emiatt nehezebb lesz óránként többször bemennem, de a biztonság a legfontosabb!)

2013. jan. 7. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, a tengerimalacokkal aló együtt tartás nem jó ötlet. Ha van hova külön tenni őket, akkor nincs gond.


Egy hónappal ezelőtt mondtam volna, hogy dobd be a "karácsonyra azt kérem engedjétek meg" témát, de ez ugrott. Esetleg nem lesz mostanában névnapod, vagy szülinapod? :)

Esetleg hints el naponta egy-egy új infót a görényekről, hátha kicsit megkedvelik őket.


Egyébként van valami konkrét ellenvetésük is,vagy még nem beszéltetek erről?

2013. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Általában csak annyit mondanak, hogy nem lesz több állat vagy csak simán a NEM (kell nekünk). Anyum: Neki nem tetszenek, és fél az elvesztés fájdalmától...

Minél inkább azon vagyok, hogy meggyőzzem arról, hogy nagyon cuki és szeretni való "dögök", mert az egyáltalán "nem tetszik szintről" már az "aranyos szintre" ugrottunk. A 01.19-én rendezett kiállításra is elviszem őket, hátha megtetszenek nekik.

2013. jan. 7. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nincs más ötletem. A kiállítás viszont nagyon jó ötlet, háta megtetszik nekik, ha élőben látják őket.
2013. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én is ilyen helyzetben voltam. Anyuék elve: állat nem jöhet lakásba! Mindig volt macskám, vagy kutyám de kizárólag a kertben. Aztán a 14. szülinapom előtt jött az ötlet, hogy vadászgörény az én álmom. Persze szó sem lehetett róla, főleg, hogy anyu retteg minden apró szőrős állattól (egér, tengerimalac stb)

De ügyesen játszottam, elejtettem mindig egy-egy jó szót a görikről, videókat, képeket nézegettem amikor tudtam, hogy látják mit csinálok. Szülinapom előtt felmerült a kérdés, mit szeretnék kapni. Áááá, nincs semmi ötletem, mert én csak egy görit szeretnék, de tudom, hogy azt nem lehet....

És csodák-csodájára születésnapomon gazdagodott a család létszáma. Azóta eltelt 6 év de még mindig ő az egész familia szeme-fénye, még anyukám is odavan érte, pedig azelőtt még elképzelni se lehetett, hogy hozzáérjen egy ilyen állathoz. Most meg...:)

Szóval ezzel a sok írással azt akartam kifejezni, hogy légy kitartó, mutasd mennyire vágysz rá, és bizonyítsd, hogy gondoskodnál róla rendesen!


Amúgy nagyon gondold át, hogy tényleg nagyon szeretnéd-e, mert tapasztalatból mondom, nagyon igénylik a törödést! gondolom olvastad, hogy napi 18 órát is aludhatnak, viszont a maradék időt végigtombolják, szét szednek mindent! :D


Sok sikert a projektedhez, és ha bármi kérdésed felmerül kérdezz, hátha tudok okosat mondani! :)

2013. jan. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 LeGrady ***** válasza:

A kiállítás jó ötlet. Az összeszokott göri+gazdi nagyon jó látvány. Igazából minden görinél az első összeszokási időszak a nehéz.


Nekünk azért tetszett meg nagyon, mert kis lakásban is jól elvannak, nem kell folyton kivinni (hetente megyünk az erdőbe túrázni). Meg hurcoljuk is magunkkal mindenfele.


Nos, az első görink Hollandiában a hotel ajtaját valahogy megoldotta - máig rejtély hogyan :)

2013. jan. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Balar válasza:

Tengeri malacokat annyira nem ismerem, de elképzeléseim szerint ők annyira azért nem befolyásolják a szüleid életét. A görényekkel szerintem más a helyzet. A tengeri malacok gondolom nem másznak fel a székekre asztalokra vernek le ezt-azt. A göriket nehéz lesz egy szobába bezárva tartani. A ketrec kicsi nekik ott se tarthatod folyamatosan.

Így minden veled egy háztartásban élő emberke életét befolyásolni fogják a görik. Érthető ha a szüleid esetleg nem akarnak változtatni az otthoni életvitelükön. Azért nem kis változást hozhatnak az ember életébe.

2013. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
először is lány görényt válasz mert azok szelidebbek ,azt mindenkép mond el nekik, tudasd velük h a görény akár macska- vagy kutya konzervet is ehet.
2013. jan. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!


Anya nekem is irtózik minden szőrös kisállattól, egyedül a kutyát és a macskát tűri meg. Nos, én is teljesen bele voltam / vagyok bolondulva a vadászgörénybe. Mindenképp szerettem volna egyet, de mikor felvetettem... Ne tudd meg.


Én folyamatosan erről beszéltem, ezt nézegettem, egy idő után már nem volt ilyen heves az ellenszenv, persze még mindig nem engedték meg. Nos, nekem a barátom vett egyet karácsonyra, úgyhogy most már én is boldog tulajdonos vagyok.


Azt tanácsolom neked, hogy ha veszel, akkor fiatal görit vegyél, lehetőleg lányt, de ha fiút, akkor mindenképp ivartalanítani kell, mert anya szerint olyan volt a szobám tőle, mint egy "budi". Ami persze nem igaz, de ő nem szereti ezeket az állatokat, rosszabbul reagál rá.


Drága a tartása az igaz, de ilyen aranyos állatot én még soha nem láttam!

2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!