Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy hörcsögöt....

Szeretnék egy hörcsögöt. Azonban nem tudom hogy miből legyen a lakhelye, fából lehet??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lenne pár kérdésem.

Mennyibe kerül egy átlagos höri?

Miből legyen a lakhelye?

Hogyan lehetne a szellőztetési dolgokat megoldani?

Vagy egyszerűbb lenne neki már egy kész bolzi lakhelyt venni??



2013. jan. 8. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én három évvel ezelőtt 500ért vettem a hörik darabját. Ketrecet szerintem a legegyszerűbb a hörcsöggel együtt a boltban megvenni. 5-6 ezerből már lehet jókat kapni, és az készen van, a többséghez jár valami játék is, nem kell barkácsolni. Persze ha van kedved, akkor összerakhatsz nekik valamit, de szerintem egyszerűbb boltban beszerezni mindent.

A ketrec aljára forgácsot tegyél, ez filléres tétel, plusz vegyél szénát. Abból szeretnek bunkert építeni maguknak :) Az enyémeim egész kis labirintusokat epítettek :D

Sok sikert a hörikhez :)

2013. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

vagy ha van otthon akváriumod akkor az is jó ketrec helyett, abba is tehetsz forgácsot meg szénát :) egy höri nem drága, persze a fajtájától is függ hogy mennyibe kerül. nekem törpehörim volt, az egy ezres körül volt akkor, és imádta a forgácsban a vattát meg a zsebkendőt. télen az melegíti is, és abba is jó kis kuckót tud magának csinálni :)

szellőztetni attól még lehet, csak ne tedd közvetlen az ablakhoz olyankor, meg persze ne sokáig tartsd nyitva az ablakot :)

2013. jan. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Az akvárium is jó, a ketrec talán annyiból egyszerübb, hogy azon gyárilag van tető így nem tud kimászni. Az akváriumok többségén nincs.

És valóban fontos, hogy ne érje huzat, azt nem szeretik!

2013. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

legjobb egy ketrec nekik. abba vegyél legalább egy kis tálkát a friss zöldség&gyümölcs tárolására, nekem van egy másik kis tálkám a magoknak, így nem szóródik szét neki. fém tálka kell, azt nem rágja szét. alomnak forgács a legjobb és jó ha van széna is bár az nem kötelező kellék, de hónapokra elég egy adagnyi.

játéknak a legjobbak azok a magrudak és magkörök amiket lehet venni, illetve szeretik a wc papír gurigát is (nem az illatosított papír gurigája, hanem az illatmentes).

enni jó a gyári magkeverék is neki, plusz jó ha szerzel lisztkukacot vagy egyéb friss húsforrást neki (érdeklődj a boltban, legjobbak a férgek. azokat tálkába téve nem mászkálnak el). másik verzió a fehérje utánpótlásra a napi friss főtt tojásfehérje, egy kis kanál tejföl, túró, joghurt, kefír, főtt husi...ilyesmik, elég sok alternatíva van (ha a kukacos megoldást választod, ami mellesleg a legjobb neki, akkor kell egy harmadik kis tálka is). naponta kell neki friss zöldség vagy gyümölcs, nálam a Szörpike a gyümiket jobban szereti, zöldségek közül főleg a tökfélék és a krumpli fogy (utóbbiból csak hetente 1-2szer ehet egy körömnyi darabot mert nagyon hízlal).

ha hosszú életű hörit szeretnél, akkor tarts aranyhörcsögöt. több 5-6 éves példányról is tudok.

fontos, hogy ők nem fürdenek, szóval fürdetni nem szabad csak akkor, ha tényleg valami miatt elkerülhetetlen.

alvóhelyet is érdemes beszerezni. fából legyen. azt tudja használni fogkoptatásra is :)

és a legfontosabb, hagyd aludni! csak akkor játssz vele, ha ő is ébren van! akár évekkel hosszabbíthatod meg a hörcsögöd életét, ha élheti a saját kis életét és aludhat amennyit akar. az ő napirendjéhez igazítsd a játékot és a kinti futkosást.

2013. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ja igen. eszedbe ne jusson vattát vagy papírzsepit adni neki! ezeket ha bezacsizza beragadhatnak a pofazacskójába, amibe belehal a hörcsög.

ugyanígy pl wc papír gurikát is csak wc papír mentesen szabad betenni.

2013. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem.

Van egy akváriumunk. 80 literes. Az nem lesz neki kicsi?? :/

2013. jan. 8. 15:21
 7/14 anonim ***** válasza:

szerintem kínzás akváriumban tartani egy hörcsögöt de ez teljesen részletkérdés.

nyáron tök simán bepállik az alom. a pisiből származó ammónia nem tud sehova sem menni, így azt az egyébként érzékeny légzőrendszerű hörcsög folyamatosan belélegzi, ezzel mérgezve magát...tiszta jó életkörülmények nem?

2013. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja és azt kihagytam, hogy az akváriumok alapterülete relatíve kicsi. akkor már inkább terrárium, amit alacsonyabbra gyártanak, cserébe viszont nagyobb az alapterület. de továbbra is kínzásnak tartom az akváriumban történő hörcsögtartást.
2013. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezért gondolkoztam a szellőztetésen. De az előttem szólók azt mondták hogy jó.. De akkor veszek egy ketrecet inkáb.
2013. jan. 8. 15:33
 10/14 anonim ***** válasza:

jól teszed :) boldogabb lesz a hörcsögöd :) enyém pl rágja a ketrecét ha ki szeretne jönni. olyankor kiveszem futkosni, persze figyelek rá nehogy megrágja a szőnyeget vagy a philodendron földre lógó leveleit...elbújni ő pl egyáltalán nem akar, tudja, hogy hova mehet (gyorsan tanulnak). napi 20 percet-fél órát van kint általában és az alatt jól el is fárad a nagy futiban :)


arra figyelj, hogy legyen alsó és felső szintje is a ketrecnek. jobb a helykihasználtsága így. nálam az emeleten van a hami, alul pedig a házikó és a kerék.

2013. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!