Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a hörcsögöm...

Mit csináljak a hörcsögöm ketrecével?

Figyelt kérdés
Az aranyhörcsögöm kirágta a ketrece műanyag oldalát:( egy egyenes felületet hogy lehet kirágni? Nem volt rajta repedés, semmi. Megjavítani nem lehet:( olcsón lehet venni ketrecet neki? apukám nem fog neki örülni, és nem akar majd neki ketrecet venni, de van 10000 Ft-om abból tudnék venni. segítsetek!!!

2013. jan. 8. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanulság? nem kell ketrec neki, hanem vegyél egy akváriumot. abban hátha megmarad. díszhalasoknál már olcsóbban is lehet csináltatni. Én 40 literesben tartok törpehörcsögöt. Hát a törpének elég, de az aranynak kell szerintem a 42-45 literes is. Majd ha bemész a boltba ott látod hogy melyik milyen nagy. Jaj a fogukkal ha megkezdenek valamit akkor azt megrágják. az akvárium szerintem megúszod 3000 forintból. Nem tudom pontosan.
2013. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De abban nem tud mászni az oldalán, ráadásul aranyhörcsögöt nem is lehetne abban tartani:( meg azt nem tudom egyedül takarítani, mert ha leejtem akkor vége.
2013. jan. 8. 21:39
 3/7 anonim válasza:
Én is terráriumban tartom az enyémet. Abban is remekül el tud mászkálgatni. És a terra tényleg sokkal olcsóbb, nem kaphat huzatot a höri, nyáron mondjuk figyelni kell mert elég meleg lehet neki odabenn, és gyakrabban kell szellőztetni. Egyébként meg nem hiszem hogy elejtenéd, de ha mégis akkor is azért 10 000 ft-ből simán vehetsz vagy hármat. :)
2013. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

vegyél neki egy új ketrecet és nehogy akváriumba/terráriumba rakd...abban szerintem kínzás hörcsögöt tartani. nem tud szellőzni se rendesen. a mozgástere is töredéke a ketrechez viszonyítva. és a még az ammónia is tud távozni egy ketrecből, míg az akváriumban/terráriumban megreked és komoly légzőszervi gondokat okoz. nem véletlenül élnek tovább a ketrecben tartott hörcsögök.

sokan mondták már, hogy a hörcsögük 1,5 évesen pusztult el. namármost egy aranyhörcsögnek a minimum életkora is 3-4 év (hátha valaki erre hivatkozna: wikipedia 2-3 évet mond de az nem a fogságban tartott hörcsögre vonatkozik!) szóval ha 2 évet se él akkor már nagyon korán pusztult el. enyém 4 éves, ismerősömé 6 éves volt mikor meghalt, beszéltem kereskedésben két lányzóval (csak spontán összefutottunk és vártuk a sorunkat) nekik is 6 és 6,5 éves korukig élt a hörcsögük...


persze sok minden múlik a gondozáson és az etetésen is...


a lényeg, hogy keress ketrecet neki a kereten belül :)

2013. jan. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átmenetileg told be a fal mellé, ha meg úgyis kifér rajta a höri, akkor keress otthon egy akkora műanyag dobozt, lavórt, fiókot, akármit... amibe bele tudod állítani a ketrec rácsos részét. Így 5 centivel alacsonyabb lesz, de amíg szerzel másikat bent marad.


Használt ketrec vásárláshoz nem kell mind a 10.000,- forintod. 3.000,- / 6.000,- forintért már kaphatsz jót.

Akinek nagyon útban van otthon az üres ketrec, az örül ha elviszed!

Apró hirdetésekben, fórumokon nézz körül.

2013. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Terráriumban biztos nem fogom tartani, a válaszolók leírták hogy mi vele a gond. Szerintem az volt a hiba a ketrecnél, hogy az oldalán volt egy lyuk az itatónak, és ott továbbrágta. A rácsot ugye nem tudja elrágni?
2013. jan. 9. 17:36
 7/7 anonim ***** válasza:
dehogy is :D a rácsot nem rágja el. de milyen gagyi az a ketrec aminek lyuk van az oldalán az itatónak? nem akasztós itatód van? :O
2013. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!