Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen a megfelelő társ egy...

Milyen a megfelelő társ egy lány tengerimalachoz?

Figyelt kérdés
Van egy 6-7hónapos lány tengerimalacom még nincs társa! 2 HETESEN VETTEM! És azóta van velem nem rossz hogy ennyi időt egyedül volt? És MENNYI IDŐS tengerimalacot ajánlatok hozzá?

2013. jan. 10. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nőstény!!! Nőstény!!!
2013. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Korában gondoltam hogy nem e rossz hogy ennyi időt egyedül volt?
2013. jan. 10. 21:10
 3/11 anonim ***** válasza:
De rossz volt neki, de mivel már a múlt, nem tudsz mit tenni.
2013. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fiatal kislányt. Ha fiút veszel akkor lesz egy csomó kismalac ráadásul nekem mikor megszülettek a kicsik (terhesen kaptam a drágámat) és a kisfiú nőtt, olyan 2-3 hetesen elkezdett udvarolni. Természetesen éjszaka. A csajok meg vinnyogtak. Még szerencse hogy csak 1 fiú lett :S Ezért ajánlom én is a kislány malackát :) szerintem amúgy örülni fog neki ha kap egy társat. Csak arra figyelj hogy óvatosan engedd őket össze és fokozatosan, 1-2 hét szoktatás után. Az enyém olyan édes volt mikor megszülettek a kicsik. teljesen más lett. Addig alig volt hangja, azután meg olyan cukin duncoktak ott :)
2013. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okés meggyőzztettek akkor ha egy 4-8 hetes malacot vagy kicsit idősebbet úgy jó?
2013. jan. 10. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:

4 hetestől 2-3 hónaposig egy kislányt szerezz mellé.

Hogy került hozzád 2 hetesen a tied, valami történt az anyjával? 4 hetes koráig mellette szokták hagyni, addigra tanul el mindent tőle.

2013. jan. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányt szerezz mellé, ha lehet, akkor fiatalabbat, így egyértelmű lesz a rangsor. Semleges helyen kezdd el az összeszoktatásukat, ha pedig a ketrecben/terráriumban összeengeded őket, előtte tisztítsd ki, fertőtlenítsd ki. Így eltűnnek a szagok, tehát nem fogja a nagyobbik malac teljesen uralni a teret, hanem közösen lakják be azt.
2013. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyébként meg rossz, rossz, hogy egyedül volt, persze, a malacok társas lények, szükségük van a fajtársaik jelenlétére, velük tudnak a legjobban játszani is, úgyhogy mindenképpen ajánlott egy másik malac legalább. Hosszabb távon nem jó nekik egyedül. De ne aggódj, ha már ketten lesznek, nagyon boldogok lesznek.

Azt azért hozzátenném, hogy úgy tapasztaltam, hogy a magányos malackák kicsit jobban ragaszkodnak a gazdihoz, bár ez természetfüggő is azért. Régen volt egy malackám, ő is hónapokkal később kapott maga mellé egy társat, de nagyon szeretett velem is lenni. Most is vannak malackáim, de már eleve ketten kerültek hozzám, egy aranyos testvérpár. Imádom őket, mégis, ők leginkább egymással szeretnek lenni, hozzám annyira nem ragaszkodnak. Mindegy, azért így is szeretem őket. :)

2013. jan. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Most olvastam vissza igazán a legutóbbi hozzászólásomat, és kicsit úgy tűnhet, mintha arra biztatnám a tengerimalac tartókat, hogy kezdetnek ne adjanak a coci mellé társat, mert akkor majd ragaszkodóbb lesz. Kijavítanám a félreértések elkerülése végett magam. Korántsem ez volt a célom, nehogy félreértsen bárki is. Inkább száz malacka boldogan együtt, mint egy magányosan. Magányos tengeriket a depresszió fenyegeti, az ember semmiképpen nem tudja helyettesíteni a malactársat, ha 24/24 vannak együtt, akkor se. Amiatt semmiképpen nem éri meg egyedül tartani, hogy jobban ragaszkodjon hozzád. Csak azért írtam ezt, hogy azért a kérdező ne kezdjen el hamut szórni a fejére, főleg mivel (gondolom) hamarosan érkezni fog a másik coci is. :)
2013. jan. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz szerezni ivartalanított fiút, akkor az is jó mellé. Sőt ilyenkor a dominancia harcoktól se kell tartanod, mert egyből a fiú lesz a főnök, és nem fognak veszekedni. De a lényeg, hogy IVARTALAN fiú legyen.
2013. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!