Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig tüzel a törpenyúl?

Nagy Bernadett kérdése:

Meddig tüzel a törpenyúl?

Figyelt kérdés

3 hónapja van nálam egy oroszlánfejű törpenyúl.Az utcáról fogtam be.Nagyon fiatal lehet max egy éves.Most már két hónapja tapasztalom nála hogy tüzel.Minden féle hangot produkál és a kezemet próbálja megd...ni.Eddig folyton nylogatott meg kedveskedett de kezd sajnos agresszívvá válni.(harap,karom,morog)Próbáltam utána nézni de sajna nem sok mindent találtam a témával kapcsolatban.Mi segíthetne rajta?Mi váltja ezt ki náluk?És meddig tart?


Köszönöm a segítő válaszokat előre is.



2013. jan. 11. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát örökre tart, ha csak nem ivartalanítod. Nem tüzel, hanem egyszerűen ivarérett. Ha nőstény 14 naponta ivarzik kb (vagyis olyankor vemhesülhet), de attól függetlenül így fog viselkedni. Ha eddig kedvesebb volt, akkor valószínűleg most lett teljesen ivarérett, azaz 6-8 hónapos lehet. Erre sajnos tényleg csak az ivartalanítás a megoldás.
2013. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam :( Köszönöm a segítségedet.
2013. jan. 11. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is most lett annyi idős, mint amennyit az első válaszoló mondott. Az ivartalanítás nagyon sokat segíthet. De csak hozzáértő orvoshoz vidd! Személy szerint a budapesti állatorvosi egyetemet ajánlom neked.
2013. jan. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!