Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szüleim nem engedik, hogy...

Szüleim nem engedik, hogy patkányt tartsak. Hogy tudnám őket meggyőzni?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon sok gond van egy patkánnyal?

Büdösek ezek az állatkák?

Nehéz a gondozásuk?



2013. jan. 11. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hobbitenyésztő vagyok és egyértelműen állítom neked, hogy ha hetente takarítod őket, nem büdösek. Sőt, elég nagy gondot fordítanak a higiéniára. Egymást is mosdatják, nem csak magukat. De akár te is megfürdetheted őket havonta langyos vízzel és akkor biztos tiszták maradnak. Nincs velük sok gond. Persze azért jó ha naponta foglalkozik velük az ember egy órát. Egyedül nem tarthatóak, mert depressziósak lesznek. Szóval nagy ketrec kell nekik. Amúgy nagyon ajánlom olyasvalakinek, aki szereti az okos állatokat, de kutyát nem tarthat. A patkány megtanulja a nevét és a gazdáját is úgy szereti akár egy hű kiskutya. Még meg is puszilgatja az ember kezét, ha jól bánik vele. Trükkökre is be lehet tanítani. Megmarad a vállon vagy a zsebben és örül neked ha hazaérsz és meglát. Ha van róluk még kérdésed írj nyugodtan, szívesen válaszolok.
2013. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
a patkány az csak patkány
2013. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Nekem van egy 1,5eves patim! Nekem az akkori parom nem akarta megengedni! De jutubon vannak patkanyos videok,nagyon sok helyen adnak hasznos tanacsokat...nezegessd,olvassgasd.esetleg a szuleidnek is mutassd meg oket.

En 3hetente szoktam megmosdatni kicsit az enyèmet,de ha 8-10naponta csereled az almot alatta akkor NEM budos ez az allat.sőt naponta orakat mosakodik.

En nem tudom megtenni h parban tartsam,mert egyszeruen agresszivan viselkedik mas patikkal.ezert a lakas pati-biztosan van megcsinalva es sokat van kint.hallgat a nevere,megpuszil,jatszik...

En barkinek ajanlom,mert okos

2013. jan. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Ja es a "a patkany az patkany"-kijelentesu emberek miatt tart itt az egesz orszag.

Az en szuleim is irtoznak toluk,de ha barmi nasi marad a konyhaasztalon azt anyukam siman odaadja nekik,es meg ok is gyakran megmosolyogjak oket.[mert hugomnak 2 van]

Es a patikrol a ferozesek-betegsegek jutnak eszukbe az embereknek,de akkor is az ember volt a hibas.

Ha a ketrec megvan akkor anyagilag sem fogod eszrevenni h van egy allatod.

En pl.biztos vagyok benne h eletem vegeig pati-gazdi leszek.

2013. jan. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezeket majd mind elmondom nekik:)
2013. jan. 12. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

4 éve vagyok patkánytartó, először nekem is idegenkedtek tőle itthon.

Nincsen velük sok gond, de naponta kell velük foglalkozni. Egy dolog nagyon fontos, hogy ne állatkereskedésből vedd őket, hanem tenyésztőtől! Kifizetődőbb. Ha Pesten laksz, ez könnyen kivitelezhető, ha vidéken, (mint én) akkor nehezebben, de azért megoldható. Egy tenyésztőnél kevesebb a betegségek kialakulásának kockázata és kézhez szoktatottan kapod őket. (Az első patkányommal rengeteget szenvedtem... Borzalmas volt, hangosan sikított, ha felé nyúltam. A tenyésztőtől szerzett patikkal ilyen gond nem volt. ennek az az oka, hogy a normális tenyésztő minden áldott nap foglalkozik velük, még a kereskedésben úgy vannak vele, ha nem kel el, majd megy kígyóeleségnek. Elé borítják a kaját, aztán annyi.)

Tudok ajánlani tenyésztőt, ha gondolod, bár akiket tudok, Pestiek.

A patkányt tényleg párban érdemes tartani, nálam egyedül mindig bedepiztek. Állítólag egyedül csak akkor marad meg, ha órákig foglalkozol vele. Nem tudom, mondjuk minden patkány más személyiség, de nálam egyedül nem bírták. Én a testvérpárt ajánlom, úgy nem lesz gond az összeszoktatással.

Ketim nekem egy 30X60as alapaterületű, 70 cm magas van. Patkányoknál fontos, hogy magasságra legyen inkább nagyobb, mint alapterületre. Szeretnek mászni, kivéve ha olyan szép megtermettek mint az enyéim :)) A ketibe legjobb nekik valami alvóhely, esetleg függőágy (lehet házilag barkácsolni), létra, cső.

Kajáltatás: ez talán a legnehezebb megszokni, mert elég nehéz patkányoknak készült tápot kapni, vagy ha lehet, akkor nagyon drágán.. A legjobb, ha kevered a magkeveréket (alap: kukorica, búza, zab, napraforgó), macskatáp (de csak 10-15 dkg egy kg-ba), esetleg keksz, szárított alma stb. A legfontosabb, hogy nekik több fehérjére van szükségük, állati eredetűre, úgyhogy időnként egy kis husi vagy csont (ami fogkoptatáshoz is ideális) kell nekik. DE! Nem szabad túlzásba vinni a fehérjét, mert akkor büdöset pisilnek. De ha túlzásba viszed, látod, mert elkezd "sárgulni" a patkány. Ez nem azt jelenti, hogy pisis, hanem zsírosabb a bundája és sárgásabb lesz.

Na igen, takarítás. Én hetente egyszer szoktam, egyszerű forgácsot használok. De van akinél nem vált be a forgács, ők a pelletre esküsznek. Nálam hálisten nincsen bajuk tőle, bár van akinél légúti panaszokat okoz. Ezt mindenki maga tapasztalja ki, meg úgy is hallod, ha tüsszögnek tőle.

A patkányok hajlamosak a daganatosodásra, ezért azt ajánlom nézz körül a környéken, hogy van-e hozzáértő orvos. De ezért írtam a tenyésztőt, akkor is benne van a pakliban (a patkányok úgymond genetikailag hordozzák a betegséget) de kevesebb az esély rá.

Ha jó az idő, el tudod vinni őket sétizni, ha hozzád szoktak, akkor nem mennek el :) Én a parkba szoktam kivinni őket, kiteszem a fűbe és követnek.

A szüleidnek pedig érdemes tényleg mutatni egy pár youtube-os videót. Szoktak lenni rat agility videók is, fáradtságos munka betanítani őket. Nekem még egy patkányt sem sikerült agility-re rávennem, de nem lehetetlen, kitartás kérdése az egész.

Ja és meggondolandó, hogy hímet vagy nőstényt szeretnél. A nőstények kicsit kisebbek, a hímek nagyobbak. (Nekem az összes patkányom fél kiló felett van) Lánypatim még nem volt, azt mondják ők olyanok mint akit felhúztak, nagyon izgágák. A fiúkat tanúsíthatom, hogy simidögök :) Megül a kezedben és várja a cirógatást. Volt egy patkányom, akit az ölemben álomba lehetett simogatni :)

Remélem nagyjából mindenre kitértem, de ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan. :)) Ja és vigyázat! Patkánytartás súlyos függőséget okoz!!

2013. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, főleg az utolsó válaszolónak. Nagyon sokat segítettél:))
2013. jan. 14. 19:19
 8/9 anonim válasza:
sikerült Patit szerezned már ??
2013. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem:/
2013. márc. 3. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!