Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jó tengerimalacokn...

Szerintetek jó tengerimalacoknak és aranyhörcsögnek préselt szalma alom?

Figyelt kérdés
A forgácsot kiszórják, ez meg megköti a szagokat és több ideg bent lehet nekik, mert jó a nedvszívó képessége. Szerintetek?

2013. jan. 13. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nálam is gond, hogy eléggé szemetelnek a malackáim. Én most pellet almot (végülis az is préselt szalma, széna) vettem nekik, de nekem nem jön be. Jól szívja ugyan a nedvességet, viszont elég kényelmetlen nekik úgy veszem észre, rossz rajta lépkedniük, meg miután már picit pisis, olyan savanyú szaga lett :S Én továbbra is maradok inkább a forgácsnál, aztán szorgosan takarítgatok utánuk minden nap.
2013. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes. :) Még a pelletnél is jobb (ami préselt fa) ,mert nem kényelmetlen. Használd nyugodtan!
2013. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Minden pellet alom kényelmetlen a tengerimalacnak! A préselt fa és a szalma is feltöri a lábukat,fekélyeket okoz! Forgácsot kell a pelletre szórni,akkor puha lesz a lábuknak viszont nagyon jó nedvszivó almot kapsz a pellet miatt. Én is igy használom,nagyon bevált! Nekem is kiszórják igy is,de csak minimálisan,mert valahogy a pelletről nem olyan könnyen szóródik ki a forgács.
2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Emyke031 ***** válasza:
64%
Mi alapból forgit használunk(a malackáim, és a nyuszim alá), de ha kint járok a lovardában, akkor szoktam sima szalmát hazahozni alájuk. Nagyon szeretnek (frissen) bujkálni benne, néha picit falatozzák is az elején, aztán tökéletes alájuk, még sosem volt gond vele. :)
2013. jan. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy réteg macskaalmot szoktam rakni a malackáim alá, aztán pedig rá vagy 2-3 cm forgácsot.
2013. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macskaalom nem jó! Poros és ha eszik belőle mérgező!
2013. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kerdesed van válasza:
A macska alom nem jó!!! A bőrének nem tesz jót + mérgező számára. Szóval ha hosszú életű malacot szeretnél akkor inkább ne használj macskaalmot!:)
2014. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!