Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpehörcsögnek kell-e...

Egy törpehörcsögnek kell-e tápot adni és ha igen akkor milyen fajtájút?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha azt akarod, hogy ne haljon éhen...
2013. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
bármilyet lehet,mi általában keveréket adunk,de sima magok is megfelelnek neki,és igen,nem árt ha kap enni
2013. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam hogy nem kap enni csak hogy zöldségeken kívül milyen magokat adjak neki.
2013. jan. 15. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatkereskedésben kapható márkák közül valamelyiket, azért célszerű nem a legolcsóbbat választani. Sokan dicsérik a Versele-laga tápjait, én is ezt javasolnám. Kicsit drágának tűnhet, de sokáig elég. Én törpehörinek napi 2 teáskanálnyit adok belőle kb.


Mellé mindennap kap zöldséget/gyümölcsöt (uborka, répa, paprika, paradicsom, alma, szezongyümölcsök közül barack, dinnye, szőlő, ilyesmi, mindent jól megmosva,szárazra törölve, magozva). A tyúkhúrt is szereti az enyém. Ritkán pár falatnyi mandarint, banánt, zellert is kap. De majd kitapasztalod, hogy mit szeret, úgy vettem észre, saját ízlésük van a kis dögöknek:D.


Heti 1-2 alkalommal borsónyi darabka sajtot (trappista pl), vagy tejfölt is szoktam adni, a fehérjebevitel miatt.


Legyen mindig vize is, de ha elég lédús kaját kap, akkor szinte alig iszik.

2013. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
igen,simán a zöldség nem elég neki
2013. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2013. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2013. jan. 16. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!