Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnak a magasabb...

Tengerimalacnak a magasabb vagy az alacsonyabb ketrec jobb? És amelyiknek a teteje nyitható vagy amelyiknek az oldala nyitható?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Helo!


A mienk nem szerette a ketecet. Az akvarium meg elment azzal nem volt bajuk. De a kedvence az az akkora falu kis tarto volt, amire ki tudott tamaszkodni - szoval felallva ra tudta tenni a labait, de nem tudott kiugrani, mondjuk nem is akart :).


Ez a tarto nem volt atlatszo, de nagyon szeretett benne, azert, mert ki tudott allni e mert nem szögletes volt, hanem kör alaku es ezert el tudott benne feküdni iv alakban.


2-szer volt malacunk, most az utolsorol beszelek, aki 7 es fel evig elt.


Szoval a tapasztalatom alapjan azt mondom, hogy nek etrecben tartst, hanem ha mas mod nincs, valami magas falu tartoban - a ketrec szerintem meg is felelmliti öket.

2013. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Emyke031 ***** válasza:
14%
Ha magasabb, akkor több szintet építhetsz bele feljárókkal, bújókkal.... Ha olyan ketrecet választasz, ami a tetején(is) nyitható, az pár dolognál mindenképp praktikusabb, amúgy mindegy.
2013. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A tengerimalac szempontjából az oldalról nyitható jobb, mert itt ki-be tud ugrálni. Nehogy akváriumban tartsd!
2013. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindennap takarítani fogod a koszt amit kiugrál a ketrecből akkor mind1 hol nyílik a ketrec, a lényeg h elférjen benne, ha van benne neki házikó aminek a tetejére feltud mászni akkor nyílván magasabb ketrec az ami megfelel. De én amondó vagyok hogy inkább akváriumban tarsd, tévhit hogy káros neki, nekem évekig voltak és nagyon tetszett nekik, sőt nekem is, mert amikor szaladgáltak nem lehetett hallani. A ketrecet gyakran rágják, így nem kellemes arra ébredni. És tisztább is az akvárium olyan szempontból, hogy nem verik ki a forgácsot meg a koszt.
2013. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 maitra79 ***** válasza:
20%
Szerintem mindenképp ketrecet vegyél. Létezik olyan, amelyiken 2 ajtó is van. Az lenne a legpraktikusabb. Eleinte, ha még félénk, parázhat, ha felülről közelítesz. Az zárt, üveg tartó azért sem praktikus, mert 2 tisztítás között a pisijéből párolgó ammóniát kénytelen beszívni. A zárt tartó nem tud megfelelően szellőzni a magas fala miatt. Befülled. Vannak malacok, akik érzékenyebbek az ilyesmire ezáltal könnyen begombásodhatnak. Persze mindkét tartó mellett és ellen is szólnak érvek, de ne a saját kényelmünk alapján döntsünk ilyen témában, hanem az egészségét tartsuk szem elött. Minden malac más, ahogy mi is. Az is számít, eddig mihez szokott.
2013. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Szia! Nálunk 2 malacka él egy "Ferplast Casita 100 nyúlketrecben". Mivel ez magasabb, mint a tengerimalac ketrecek kb. a fele magasságban beraktunk nekik egy emeletet is egy kis feljáróval, így sokkal több helyük van. Az egész teteje nyitható, ami nagyon megkönnyíti a takarítást és berendezést (ez fontos szempont volt). Az oldalán van még egy kicsi ajtó, de azt nem is használjuk.

Szerintem a magasabb, nyitható tetejűvel több lehetőséget tudsz adni a malackádnak és megkönnyíted a saját dolgodat is.

2013. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem akváriumban biztos nem jó. Nekem oldalról nyitható volt és nagyon szerette. Anyukám is sokszor kinyitotta az oldalát és a tenyeréből etette. A rácsokre pedig mindig ráállt és úgy nyújtoszkodott.
2013. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
az oldal nyitható jobb nekem is az van mert ha tetejéről van nyitva és ki akarod venni akkor mindig félni fog mert nem zeretik ha felülről nyúlnak hozzáá :)
2013. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!