Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányosok! Szelídítés?

Patkányosok! Szelídítés?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdő a patkánytartásban, minden pateszom nagyon szelíd, de most vettem egy újabb kicsit és őt sehogy se tudom leszoktatni a harapdálásról. Másfél hónapos és nagyon virgonc, kicsit túlságosan is. A többi patkányt is folyton szekálja és csipkedi, akkor is ha azok 2x-3x nagyobbak. Engem nem harap meg, de csak akkor ha kiveszem, ha benyúlok a rácson, akkor még az én ujjamat is megcsípi. Mit javasoltok?

2013. jan. 16. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Rácson át egy csomó amúgy szelíd állat haraphat. Egyszerűen ne etesd rácson át, és az ujjadat se dugdosd be. Ha akarsz valamit tőle nyisd ki az ajtót! :)

Imádni való lehet a kis bajkeverő! :D

Ha megcsíp, és elkapod az ujjadat, az tuti tetszeni fog neki, ha nincs rá módja, majd elfeljti.

2013. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem csak magam miatt, hanem a többi patkány és a vendégek miatt lenne jó, ha egy kicsit szelídebb lenne.
2013. jan. 17. 23:42
 3/3 anonim ***** válasza:
honnan van? lehet nem tudott megtanulni viselkedni ott ahonnan hozat. Nekem is van egy ilyen szeleburdi patkányom, ő mindig is lüke volt de mostanában bevezettem hogy a szaladgálás közben muszáj egy kicsit szeretgetni egymást, akkor mindkettőt beteszem az ölembe és simogatom, vakargatom őket, mindig összebújnak elkezdik egymást mosdatni, pedig amúgy mindig csipkelődnek. Szerencsére nagy véres harcok nem szoktak lenni, csak párszor kellett eddig közbelépnem. Amíg nem folyik vér addig hagyd had csipkedje a többieket, majd megkapja egyszer a magáét. :) Amúgy tényleg ne nyúlkálj be a rácson, az én egyik patkuszom is ráveti magát az ujjamra gondolkodás nélkül ha benyúlok hozzá, pedig máskor ő a világ legnyugodtabb patkánya. Lehet hogy az ismeretlenekkel sose lesz olyan közvetlen, nagyon patkányfüggő hogy hogy reagál az új dolgokra.
2013. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!