Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacokkal kapcsolatos...

Tengerimalacokkal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4 malackám van. Két lány és két fiú. Az egyik az anya és apamalac, a másik kettő pedig az első alom :). Nagyon imádom őket, mindent megadok nekik, kivéve szerintem egy dolgot. Heti 1x szoktam őket letenni a földre a szaladgálni. Szerintetek ez nagyon kevés? Panelbe lakunk, és van aki azt mondja, hogy sok 4 malacka egy panel házba. Enni mindent megkapnak, tápokat, ubit, mindent... A pocijuk szempontjából nagyon jó dolguk van. 4-en vannak, és külön ketrecben vannak. (Egy óriási ketrec külön van választva középen, ebben van a két oldalán a két fiú, a csajok pedig külön ketrecben vannak.) A két fiú és a két lány sem jön jól ki egymással, pároztatni az anyát és apát pedig nem szeretném. Így milyen nekik? Nincsenek egyedül, de a kalitkába mégis egyedül vannak. Szerintetek jó így nekik? Vagy kettőtől váljak meg? De félek hogy rossz helyre kerülnének, és nagyon nehéz lenne, mert nagyon szeretem őket. Általában minden nap 3-ig dolgozom, és utána ha hazaérek, adok nekik enni, simizgetem őket, de félek, hogy kevés az a heti 1 alkalom, amikor leteszem őket szaladgálni. Szerintetek jó nekik? Légyszi csak értelmes válaszokat írjatok. Nem akarom őket eladni, de önző sem szeretnék lenni, szeretném az ő érdekeiket figyelembe venni.

2013. jan. 17. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 lány malac van együtt egy kecóban.Én azt javasolnám, hogy ivartalanítasd az apa malacot és akkor összerakható az anyával(6 hét után), mivel ők jól kijöttek egymással és a két kölyköt ajándékozd el/add el.Nekünk is 4 malac lenne, de kisfiút elajándékoztam.
2013. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan törpehörim volt, de ő elvárta a napi "sétáltatást".

Arany pofa volt, letettem a földre a ketrecét és magától hazament ha megunta a szaladgálást :)


Szerintem nagyon kevés az az egy alkalom, főleg ha vesszük hogy azért akármekkora egy ketrec, jelentősen lekorlátozza az állat mozgásterét...

Én a helyedben minden nap a másikat engedném ki szaladgálni egy kicsit, szép sorban... ez nem megoldható?

2013. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végülis megoldható lenne, de ha már egyet kiteszek, a többi nagyon be tud zsongani, és muszáj utána szépen sorba a többit is. Ivartalanítani nem akarom az apamalacot, mert pontosan nem tudom milyen idős, és félek, hogy nem élné túl. Pedig már gondolkodtam rajta
2013. jan. 17. 09:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a tartási mód igy nem jó. Amikor ivarzik az anya és a kislány (2 hetente!) akkor megőrjitik a 2 him malacot és verekedésre ösztönzi őket! Ezt még nem tapasztaltad? Vagy mióta vannak külön? Szóval ez igy nekik se jó meg neked se jó hallgatni a berregést meg a csetepatét. Sztem is irartalanitsd az apát,a kisfiút add oda jó helyre,vagy tartsd meg a 2 lányt vagy a 2 fiút,a többit ajándékozd el.
2013. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktak berregni :) Mikor kiveszem valamelyik fiút, általában a lányt oda teszem mellé kalitkástól, és úgy azért tudnak kommunikálni, de mégsem :(. Jajj pedig nagyon szeretem őket, nem szeretném odaadni, de lehet jobb lenne nekik :S És ha továbbra is az idősebb lányt és fiút tartanám egy kalitkába, de ráccsal közte? Jobb lenne így a helyzet?
2013. jan. 17. 10:57
 6/6 A kérdező kommentje:
A két fiú egy kalitkába van, de a kalitka középen külön van választva egy hűfőrácsokból összerakott választóval. Rácson keresztül is néha csikorgatják a fogukat, együtt nem lehetnek még kint sem.
2013. jan. 17. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!