Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyenkor télen adtok a tengeri...

Ilyenkor télen adtok a tengerimalacotoknak a boltban kapható zöldségeket, leveleket?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,ezek az import zöldek agyonvegyszerezettek és nem valók kisállatoknak. De ilyenkor semmit nem tudok nekik adni,ami nem génkezelt vagy nem melegágyi. Ti miket vesztek ilyenkor a maliknak?
2013. jan. 17. 10:20
 1/8 vagyokakilehetek ***** válasza:
nincs olyan állatom ami ilyesmit enne. de én magamból kiindúlva a piaci kofa öreganyóknál öregapóknál többnyire ugyan azoktól ha csak van rá mód veszem a zöldségeinket. és akkor tuti hogy jó minőséget és magyart veszek.
2013. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még mindig a magyar alma, ami talán a legkevésbé vegyszerezett.

Otthon cserépben, vagy virágládában lehet nevelni metélőpetrezselymet, vagy lehet csíráztatni zabot, búzát.

Ha szerencséd van, akkor a hó alatt még van friss fű is.

Adhatsz a malacoknak céklát is (az enyémek nem eszik meg, de vannak olyanok, akik szeretik).

A narancsnak csak a héja vegyszeres, anélkül adhatod a malacnak.

2013. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem való kisállatoknak ?? emberek is azt eszik lol :D am milyen 1 éhenkórász kígyóuborkát benyomja 10 perc alatt aztán kb 1 óra múlva visít hogy éhes... elég költséges 1 jószág amilyen kicsi nem is hinni az ember hogy mennyit zabál :D alma,répa,kígyóubi,szalma,fű,magvak, de am az enyém akármit berakok fölzabálja....
2013. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én nem adnék neki leveles cuccot egyáltalán mert pl a saláta ilyenkor annyira vegyszeres, hogy belehalhat a malac.


keress magyar termékeket, azok talán kevésbé vegyszeresek. illetve nevelj virágládában salit, csíráztass zabot, búzát stbstb.

én a hörimnek épp tritikálét csíráztatok nagyobb tételben :) pár nap és már ehető is lesz :)

2013. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Salátát nem szívesen adok már nekik, csak ritkán. Tegnap pont kaptak, mert már régen adtam nekik. Ilyenkor uborkát, almát, tápot, szárított kenyeret, természetesen szénát, répát, ilyen fogkoptatásra kifejlesztett összepréselt magokat esznek. Igaz néha már ők is unják, de nem tudok mást adni nekik.
2013. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nálam is probléma volt ilyenkor.Már nincs malacom,de annak idején míg lehetett szedtem a füvet neki,leveleket én sem adtam,mert látszott a karalábélevélen hogy fehér foltos,agyon volt permetezve.Próbáld meg a fejeskáposztát(a belső leveleket)kelkáposztát,a karfiolt,almát,mást most nem nagyon tudsz adni neki.Az ubit pucold meg,mert a héja le van permetezve.
2013. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam megpucolni, sőt nekem még a héját külön nagyon szeretik, de ha egészségesebb, akkor mostantól pucolom. K-betűsöket nem szívesen adok nekik. Nagyon ritkán szoktam csak karalábét, meg 1-2 karfiolrózsát :)
2013. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Adok hát.Kb 10 éve tartok malacokat és mindíg bolti zöldséget gyümit ettek.A mostani 3 is az Auchonből kapja a kaját.Ilyenkor télen: céklát, édesköményt(Aldiból), káposztát(vörös, fehér, kel), répát, petrezselyemgyökeret stb.A lényeg, hogy egyszerre egyfajtát és keveset kapjanak azért hogyha mondjuk permetes akkor nehogy mérgező mennyiséget egyenek belőle mert ők picik nem emberi nagyságúak máshogy hatnak rájuk a növényvédő szerek.Jól megkell mosni, megkell pucolni esetleg, körömkefével átsúrolni pl a répát, céklát és úgy adni neki.
2013. jan. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!