Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? Házinyúllal...

Mit csináljak? Házinyúllal kapcsolatos kérdések!

Figyelt kérdés

1. A nyúlnak betegsége vagy csak szokványos hogy hapcizik?

2. A törpe angóra nyuszinak kb. hány kg-os súlyt érhet el maximum? Mert az enyém már elérte a 2.1kg-os súlyt:S

3. Ha van 2 nőstény nyulam és van 1 bak nyulam akkor azt az 1 bakot lehet mind a 2nősényel párosítani?

4. A nyulat hány hónapos kortól és hány kg-os súlytól érdemes pároztatni?

5. Hogy veszem észre hogy a nyúl vemhes? ( az jelzés e nekem hogy kivannak nyúlva és nem csinálnak semit a ketrecben? )


Aki csa tud valamelyk kérdésre normális jól megfontólt választ adni nagyon megköszönöm


2009. aug. 30. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a 3. asra tuti a válasz. a bakot akárhány nősténnyel pározathatod. :) szoktak bérbe pároztatni is. van rá valami frankó szó de nemjut eszembe :):)
2009. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
bocsi, tudom nem válasz, de aki előttem írt, igaza van és a szó fedeztetés
2009. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor ezekkel kérlek keress fel egy szakmai fórumot, vagy darabold szét öt kérdésre, mert így nem állapot. Egyszerre egy kérdés.

Amúgy rodentologia.hu, van nyulas részleg.

2009. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1.igen, betegség is lehet, ha sűrűn hapcizik és folyik az orra, azt észra fogod venni.

2.a törpenyulakról rengeteg oldal van, és vannak általános szabályok is rájuk.pl.testsúly.

3. igen, párosíthatod mindkettővel, de csak ha tudsz mit kezdeni majd a kicsikkel, azért ne csináld, mert a kisnyulak cukik.

4.megintcsak rákeresés

5hát, más jel nem nagyon utal rá, csak ha majd nagy lesz a pocakja, esetleg, meg szülés előtt elkezd fészket építeni, és szőrt tép magából hozzá.Továbbá azt hiszem még az is, hogy nem engedi magához a bakot, ezzel próbálkozz néha, és egyszer majd kiderül.

2009. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én csak az 1. és az 5. kérdésedre tudok válaszolni.

1.Nem biztos h betegség lehet hogy a kaján volt valami virápor és a nyuszi attó tüsszög de lehet megfázás is.Ha mostanában fürdetted akkor 99% hogy megfázás.

5. onnan veszed ésre h terhes ha véreset pisil vagy ha megtapogatod nagyon óvatosan a hasát és ha kis dudorok vannak akkor terkes.Vigyázz testvér nyuszik ne párosodjanak mert torzszülött vagy hiperaktív nyulak születhetnek.

2009. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igaz az én kérdésem volt de a hapcizásra megtaláltam a gyógyírt felhívtam 3 tenyésztőt és azok mondták hogy szoktak hapcizni és hogy elmúljon + ne fajujon el jobban a helyzet gyerek orrcseppet (0.5%-ost) kell nekik az orrukba cseppenteni.

Ezt végülis azért írtam le hogyha más is találkozik ilyen gonddal akkor ezt a megoldást válassza.

2009. aug. 31. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:

1. A házinyulak tartós tüsszögése tartási hibák (túl száraz vagy túl párás hely, sok szálló por) miatt is lehet, ám sajnos több betegség tünete is. A tenyésztők szerintem alaposan átvertek, ezt az infót kérlek ne terjeszd tovább, orcsepptől nem fog elmúlni. A legrosszabb esetben a pasteurellózis kórképe is lehet, ekkor fokozatosan súlyosbodik az állapot, az orr körüli terület állandóan ázott, esetleg az első mancsok is (a mosdás alkalmával állandóan átnedvesedik a szőr rajta). Később szörtyögő, hörgő hang kiséri a lélegzését. A pasteurellózis fertőző, a többi is elkaphatja. Bizonyítottan hatásos kezelés nincs rá, bármit ajánlanak az állatorvosok, tenyésztők. Remélem nálad nem ez a helyzet.

3. Nyugodtan fedeztethető egy bakkal több nőstény is :)

4. Kb. 3-4 hónapos koruktól ivarérettek, ám a fedeztetéssel érdemes várni 5-6 hónapos korukig

5. A vemhesség elején nem sok lehetőség van a vemhesség megállapítására, a próbapároztatás ilyen: 10-14 nappal a sikeres pároztatás után a bakhoz helyezed a nőstényt, ha nyöszörgő, síró hangot ad, farát a földhöz szorítja, a baktól menekül esetleg támadja akkor valószinűleg vemhes. 30-32 nap a vemhesség, előtte 4-5 nappal (de akár több mint egy héttel is) szénát, szalmát hord a fészekbe, előtte sokszor intenzíven kapar is ott. Szőrt közvetlenül az ellés előtt (max. fél nappal), ritkán 1-2 nappal tép és azt is a fészekbe hordja. A már más által említett tapintásos vemhességvizsgálathoz nagy gyakorlat szükséges, ügyetlenül nyomkodva a hasát még vetélést is okozhatsz. Nem ajánlom.


Remélem segíthettem, és még egyszer; az orcsöppet szerintem felejtsd el, még esetleg árthatsz is vele, inkább gondold át a tartási körülményeket...

2009. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, még egy tőlem, az orrcsepp-ellenzőtől:

Az egyik tanácsban említettről jutott eszembe - ne fürdesd a nyulad, ha jó, tiszta helyet biztosítasz neki akkor minden fürdetéstől tisztábban tartja saját magát és csak a megfázást kockáztatod.

2009. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi hasznos tippeket de nállam az orr-csöpp az jót tett neki.
2009. szept. 13. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!