Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket válasszam? Degu vagy...

Melyiket válasszam? Degu vagy valamilyen hörcsög?

Figyelt kérdés
olyat szeretnék amivel lehet játszani,szelíd,nem nagyon büdös,és este nem hangos

2013. jan. 17. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Hát akkor inkább aranyhörcsög.
2013. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
egyértelmű hogy hörcsög... nekem is az van. sztem az sokkal jobb. AZT VÁLASZD! ;-)
2013. jan. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is a hörcsögöt ajánlom. A degu, ha megmakacsolja magát, hangos tud lenni. :D

Egyébként a hörcsög alapvetően éjszakai állat, este kezdi magát aktivizálni, és max reggel. Napközben inkább békén kell hagyni, had pihizzen. De éjjel se lesz olyan hangos, hogy ne tudj aludni miatta.


Ja, és még valami. Egyik állat se büdös, ha rendszeresen takarítod.

2013. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
63%

A hörcsög hamar meghal, elég picik, nem lehet őket annyira dögönyözni :) amúgy könnyű a tisztításuk és kis helyen elférnek.

Viszont a deguk szerintem sokkal aranyosabbak és életrevalóbbak. Nagy arcok a deguk, sokat lehet rajtuk nevetni. Aktív állatok, csak akkor hangoskodnak, ha nem megfelelően tartod őket, vagy nem jóféle cuccokat veszel nekik. Értelemszerűen egy zajos rossz kerék hangos lesz, akármilyen állat teker bennük. De egy jó minőségű, jól karbantartott kerékkel nem lesz gond.

Hogy melyik állat mennyire büdös, az a gazdin múlik, hogy milyen étellel etetni, milyen almot vesz és milyen sűrűn cseréli azt!

2013. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt mindkettő, imádtam őket, viszont azzal nem teljesen értek egyet, hogy ha jó cuccokat kap akkor nem lesz hangos a degu. Hörit lehet akváriumban tartani, de degunak mindenképpen egy része szellőzősnek kell lennie, nekem pl alul volt egy 25cm magas akvárium és erre ráépítve egy rácsos rész. Sajnos a rácsot elég sokszor rágták, pedig volt bent nekik minden más is, és ez elég hangos, főleg amikor aludni szeretnél. Ettől függetlenül nagyon ajánlom őket, igazi kis rosszcsontok :)
2013. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A deguk éjszaka nagyon aktívak, úgyhogy nem ajánlom őket, ha egy szobában alszotok. A mieink nagyon nagy területen éltek, naponta 5-6 órát is kint futkostak, éjjel mégis úgy tépték a rácsot és rágták a fát, hogy nem lehetett tőlük meglenni. Végül átköltöztek egy másik szobába, így most szent a béke.De ha nem tudod külön megoldani tőlük az alvást, akkor a degut nem ajánlom.
2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
..még valami, a rágcsálók általában csak akkor büdösek, ha nem takarítják őket rendszeresen. Tehát a gazdin múlik elsősorban.
2013. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
egy szobába lennék velük :)
2013. jan. 18. 17:32
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Akkor ne degut, habár éjszaka alszanak, nappali életmódú állatok, de ez attól is függ, hogy nappal mennyire voltak aktívak. Én imádom a deugimat, de egy szobában nem aludnék velük. 10 éves uncsitesómnak a höri az ágy lábánál van és alszik mindig mint a bunda. :)
2013. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Inkább degu. Tapasztalat. Most is van egy.

Sokkal intelligensebb, játékosabb és szelídebb mint a hörcsög. A hörcsög szinte egész nap szunyál, este élénkebb. És sok köztük a harapós példány.

A degu viszont zörgősebb, úgyhogy nemigen lehet vele egy szobában aludni, csak ha mély alvó vagy. Igaz, a hörcsög se csendes éjszaka.

2013. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!