Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kis tengerimalacokat milyen...

Szűcs angelika kérdése:

A kis tengerimalacokat milyen sanponnal kell mosni?

Figyelt kérdés
Kaptam tengerimalacit és megszeretném fürdetni de nem tudom,hogy rendes sanponnal vagy kutya sanponnal vagy pedig van nekik külön fajta sanponjuk!?

2013. jan. 20. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írja a gemon.ro, a legismertebb malacfórum:

"A fürdetés tengerimalacok esetében nemigen ajánlatos, mivel a sampon (szappan) eltávolítja a bőr felületén lévő természetes faggyút. Csak indokolt esetben fürdetjük, ilyenkor kímélő sampont (pl. gyermeksampont) használunk, s fejét szárazon hagyjuk, hogy szemét, fülét, orrát ne érje víz! A tengerimalacot gondosan megszárítjuk (különben megfázhat!), ha hajszárítót használunk, alacsonyabb fokozatra állítjuk, vagy testétől távolabb tartjuk, mert bőre érzékeny. Két hónaposnál fiatalabb kölyköt, vemhes vagy szoptató nőstényt nem fürdetünk. Ha ez valamilyen ok miatt elkerülhetetlen, ilyen tengerimalacoknál nem használunk sampont, szappant."

2013. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni a kismalacot,csak ha látható élősködő van benne! Akkor meg spec. gyógyszert kell használni. Ha nagyobb lesz és nagyon pisis pl a hátsófele,akkor meg lehet neki ott mosni, és csak nagyon ritkán szabad az egész testét is fürdetni. Jó nekik a babasampon (jó minőségűt vegyél,pl Nivea,mert a johnsons allergiát okozhat) ,jó a kiscicáknak való sampon is,de van rágcsálósampon is,az is jó.
2013. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kell fürdetni a tengerimalacot.! Én Panzi nyúl samponnal mosom az is jó. De minden sapmonnal pl amivel te fürdesz tusfürdővel bár abból 3 borsónyit mert erős a szőrzetnek és a bőrének. Alaposan jól mosd le mindenhol a malackát nehogy viszkessen a sapmontól! :)Remélem tudtam segíteni
2013. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja és 1 héten max kétszer, de én egyszer ajánlom.
2013. jan. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Ebben a tengerimalac ápolásban csak kezdő vagyok. Majd megfogadpm a tanácsokat.
2013. febr. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!