Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A múlthéten vettem két tengeri...

A múlthéten vettem két tengerimalacot 4000 ért a tescoban, de a párom leszidott, hogy ingyen is lehetett volna szerezni . Szerintetek is elkapkodtam a vásárlásukat?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Tetszettek, megvetted, és kész. De tény, hogy sok mali keres gazdát ingyen.
2013. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Az a gond, hogy a kereskedéses malacok nem éppen a legjobb háttérrel rendelkeznek, se egészségi, se szelídítési szempontból. Ezek gyakorlatilag tömeggyártott állatok, körülbelül annyi szeretettel és gondoskodással nevelik őket, mint a vágni való csirkéket. Ez általában azt eredményezi, hogy nem igazán szelídek.


Ezzel szemben az ingyen örökbefogadható malacok közt lehet találni olyat is, ami családi környezetben töltötte a kölyökkorát, így már eleve szelíden kapod meg. A malac árát ne sajnáld, ketrecre és kajára sokkal többet kell költeni.

2013. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is mondja, a leginkább azt kapkodtad el, hogy kereskedésben vettél malacot. legnagyobb vágyálmom, hogy kereskedésekben egyáltalán ne lehessen állatot kapni, csak tenyésztőknél, mert itt az esetek nagy többségében a legkevésbé sem hozzáértő dolgozók gondozzák az állatokat, és a körülményeik sem megfelelőek még rövid távon sem. Amíg viszont van kereslet a kereskedésbeli beltenyésztett, tömeggyártott állatokra, addig sajnos lesznek is...

És igen, az örökbefogadás még nagyon jó opció, rengeteg kidobott és megunt malac (meg más is) vár gazdira.

2013. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jan. 22. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek, állatot ingyen is lehet kapni és valószínűleg még jobban is jársz, mert szelídeket kapsz. Nekem minden kereskedésből származó állatom meghalt betegségben... 2 hörcsög, 1 tengeri malac, 2 patkány... azóta csak tenyésztőtől veszek. Ott sem drágább de egészségesek és barátságosakat kapok mindig. Nem mindegy.
2013. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!