Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám a még harapós,...

Hogyan tudnám a még harapós, felnőtt vadászgörényemet alomra szoktatni? Nem engedi magát még megfogni, tehát nem tudom rátenni. Mivel vegyem rá, hogy az alomba végezze a dolgát, és ne a padlóra? Tapasztalt emberek válaszait kérem!

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 18:39
1 2
 1/17 LeGrady ***** válasza:
Jutalmat adsz neki, ha jó helyre sikerül. Én is tudom, icipici az esély.
2013. jan. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
A görik általában sarokba piszkítanak.Egyszerűbb lenne,ha oda raknád az almot,ahová a dolgát végzi.Mi így csináltuk és működik.Minden helyiségben van egy sarok,amit erre használnak,ott az alom.Nincsenek ketrecben.Nincs is ketrec.Többet kéne foglalkoznod a göriddel,hogy ne legyen harapós.Szoktál játszani vele eleget?
2013. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy szoktam, minden egyes nap több órát is. Felnőtt görény és egy hónapja került hozzám. Ketrecben tartották, abban amiben megszületett, úgyhogy nagyon elvadult. Már szelídítem, rengeteget foglalkozok vele, csak hát estére nem hagyhatom kint, mert az arcomnak is neki támad, tépi mindenem, amim csak elé kerül... Már sok dologra megtanítottam, pl. nem tudott önitatóból inni, nem ismerte a húst, elég bizalmatlan volt vele szemben, de mára imádja. Az almot még csak hírből sem ismerte, mert a saját szememmel láttam, hogy forgács volt alatta, ami ugyebár nem igazán jó neki. Rögtön elhoztam, amint megláttam, mert szegénykém kis sovány volt és rossz állapotban volt. A jutalmazás meg nálunk úgy folyik, hogy csak a földre letéve tudom jutalmazni ( első válaszolónak ) mert már minden ujjam szét van cincálva. Nem csak harap, hanem marcangol, ráfog teljesen a fogaival, és tépi a húst, rángatja és húzza, amíg nem szakad. Bántani nem akarom, mert a kezemtől nagyon retteg, annak támad a leginkább, azt még a közvetlen közelében sem tudja elviselni, úgyhogy gondolom bántották is, vagy nem tudom. Erre valami jó kis ötlet?
2013. jan. 30. 14:59
 4/17 anonim válasza:
Valószínű,hogy bántották is,hogy a feje szakadjon le,annak aki így bánt vele!!!! Hát,csak a sok foglalkozás és a sok türelem segíthet.Húzz kesztyűt,amíg ilyen zoral a kicsike. Nekem is volt olyan görim,akit nem tudtunk soha kézhez szoktatni,sajna.Őt se szerették,az alma újságpapír cafat volt. :( Minket,embereket,haláláig harapott,de a másik görinkkel imádták egymást.A Ferretopia.hu-n,vagy a vadaszgoreny.eu-n tudsz tanácsot kérni,ezek göris oldalak,fórummal.Esetleg eljárhatnátok göris találkozókra,ott tud fajtársakkal játszani meg szokja az embereket is. Remélem,hamarosan kialakul benne a bizalom irántad és onnantól boldogan éltek! :)
2013. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát azt el sem tudom képzelni, hogy engem haláláig így harapjon, én meg is bolondulok. A kesztyű a legrosszabb, amit csak felvehetek, mert valószínűleg kesztyűben bántották. Ha csak meglátja a kezemben, már azért tép ahol ér, arra a legagresszívabb. Darabokra tudná tépni. Sajnos vannak ilyen emberek, én ugyanígy bánnék velük is. Sajnos göritalálkozó errefelé nem igen szokott lenni, de mindenképp elvinném, ha lenne. De szerintem is sok idő, szeretet, és türelem kell hozzá. Mindent meg tudunk oldani ketten. Hiszen kölcsönös a bizalmatlanság, hogy várhatom el tőle, hogy ő bízzon bennem, mikor én sem bízok benne. Mert tudom, hogy mindig megharap. De mindegy is, köszönöm a tanácsokat!
2013. jan. 31. 18:01
 6/17 anonim válasza:

Hát,akkor a kesztyű kilőve.De van azért ötletem még.Nem tudom,ismered-e a Gimpet vitamin pasztát.Macskának való,de a görik is szeretik.Nem olcsó egy tubus,kb. 2ezer Ft.Azzal jól lehet szelídíteni a göriket,mert általában amikor pasztát nyal,mindenről elfeledkezik,annyira szereti.Olyankor simán kézbe lehet venni őket és nem figyel másra,csak a nasira.A másik,ami még a Gimpetet is veri nálunk,az a szűz kókuszvaj. Azt simán nyalathatod az ujjadról,tutira nem fog közben megharapni. az sem olcsó,de nagyon sokáig elég és egészséges is. Szerintem próbáld meg valamelyiket.

Harapás leszoktatásra nekem az vált be,hogy ha harapni akart,mindig az ujjam dugtam a szájába,és picit lefelé nyomtam a nyelvét.Azt utálja minden göri,kiköpi az ujjad rögtön.Próbáld ki,menni fog és nem harapja meg az ujjad.

Még azt tudom tanácsolni,hogy keress a környezetedben tapasztalt göriseket,akikkel esetleg össze tudnátok járni. És semmiképp ne add fel! És ne bántsd azért,ha megharap,esetleg pici taslit lenyomhatsz neki,de tényleg csak egy kis figyelmeztető pofonkát és mindig mondd ilyenkor,hogy NEM! Meg fogja tanulni előbb-utóbb,hogy te nem bántod és nem kell félnie tőled. Csak tarts ki! :)

2013. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Az utolsó mondatot azért javítanám,hogy meg fogja tanulni,hogy te nem bántod,ha ő nem bánt. Mindenképp javaslom a nasis szelídítést.
2013. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ezt a pasztát ki fogom próbálni, már gyógyulófélben vannak az ujjaim, úgyhogy van rajta hely harapásnak. A májkrémmel is így voltam amúgy. Azt kentem az ujjamra és annyira ízlett neki, hogy nem harapta, aztán egyszer beleakadt a foga és kiserkent a vér, onnantól az ujjam is tiltott zóna lett, mert ha valamit adtam róla, vagy nyalta a májkrémet, már arra utazott, hogy beleharap. :) De mindenképp meg fogom próbálni a pasztát! Az a baj, hogy itt a környéken még eladó göri sem volt, nemhogy tapasztalt göritartó. De nem adom fel, egyszer úgyis sikerül, lehet, hogy nem előbb, hanem utóbb, de ha addig éljek is, akkor is szeretni fog ez a göri :)
2013. febr. 1. 14:59
 9/17 anonim válasza:
Jaj,májkrémet ne adj neki! Mivel eteted egyébként?Nem lehet,hogy mindig éhes,mert nem megfelelő a tápláléka?
2013. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Hol laksz,hogy nincs a környékeden göritartó?FB-n ha fenn vagy,ott is van göris közösség,keress rá esetleg.
2013. febr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!