Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszival kapcsolatos kérdés?...

Nyuszival kapcsolatos kérdés? (többi lent)

Figyelt kérdés

3 hónapos nyuszim van, és pár napja észrevettem, hogy időnként lógatja az egyik fülét, főleg mikor "elengedi magát", pihen. Ez vajon mitől lehet? Állófülű nyuszkóról van szó, elvileg kizárt, hogy keverék vagy kosorrú legyen. Betegnek nem hinném, rendesen eszik-iszik, nem vakarja a fülét, nem érzékeny neki, a fejét se rázza. Lehetséges, hogy a növéstől (már úgy értem, hogy nőtt a füle, és még "nagy" a kis testéhez képest, azért ereszti le néha)?


Itt egy kép is róla:

[link]


2013. jan. 23. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:

nálam is ez van, ugyanaz a fajta csak már másfél éves:)

úgyhogy sztem semmi baj sincs

2013. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Pedig o egy kis kisorru, es logni fognak a fulei. :)

Tenyesztotol vetted? Mit mondott milyen fajta?

2013. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én nyuszim is ugyanezt csinálja a füleivel, pedig már 2 éves! :)
2013. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Tök normális, nyugi.
2013. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, akkor úgy tűnik, ez nem csak egyedi dolog:).


ma 19:08: igen, a nyuszit tenyésztőtől vettem, kifejezetten oroszlánfejűt (állófülűt) kerestem, és nagyon remélem, hogy azt is kaptam:). Nagyon utánajártam a dolognak, úgyhogy azért írtam, hogy elvileg kizárt, hogy kosorrú vagy keverék. Meg fogom majd őt is kérdezni, csak kíváncsi voltam több véleményre is.

2013. jan. 23. 22:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oroszlanfejunek oroszlanfeju. :) Nekem csak az a gyanus, hogy kb ilyen korban kezd leereszkedni a fuluk, ha log. Marpedig neki hosszuak a fulei. Ha sima allo lenne, akkor rovidebb kene, hogy legyen a fule.

Lattad a tenyeszto tobbi nyulat? Meg ennek a nyuszinak a szuleit? Melyik tenyesztotol vetted?

Amugy nagyon cuki es szepseges nyuszi. :)

2013. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is azért vagyok kicsit bizonytalan, mert ez pont az a kor, és tényleg kicsit nagyok a fülei... Mostanában, mintha ritkábban tartaná úgy. Majd meglátjuk, mi lesz őkelméből:).


Ami a tenyésztőt illeti, nagyon megbízhatónak és hozzáértőnek tűnik. Tény, hogy vannak kosorrú nyuszijai is, de én majdnem kizártnak tartom, hogy valami félresikerült volna és nem azt kaptam, amit megbeszéltünk. A szüleit is láttam, mármint az anyukája tuti, az apja meg remélhetőleg az, akinek lennie kell, sajnos nem tudta elárulni, hogy ő az:).

2 hetes kora óta "ismerem" a kis vakarcsot, személyesen választottam ki, nem képről, és biztos, hogy azt kaptam, akit kiválasztottam, 100 közül is megismertem volna:).

2013. jan. 24. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesen is lóggatja a fülét. :DD
2013. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ő szerintem is lógófülű lesz:) nagyobbnak is tűnnek a fülei, mint egy állófülűé. De nagyon ari:)
2013. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a bókot, mjd átadom őuraságának:D.


Azóta megnézettem dokival, semmi baja a fülének, tehát nem betegség maitt lógatja, ahogy azt gondoltam is. Azt mondta, el tudja képzelni, hogy most a növéstől gyengébbek kicsit a porcok, és azért lógatja néha. Amúgy teljesen szabályosan is tudja tartani. Majd kiderül, mivé növekszik őkelme:D

2013. febr. 8. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!