Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szüleimmel élek, és van egy...

Szüleimmel élek, és van egy patkányom, de szeretnék neki egy társat, viszont ezt nem engedik meg. Mivel győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Az enyém már 9 hónapos, eddig itthon voltam vele sokat, mert csak esti iskolába jártam. Most munkát keresek, és ha találok, akkor várhatóan napi 10 vagy akár 14 órát is távol leszek itthonról. Nem akarom hogy annyit unatkozzon egyedül a ketrecben, amúgy is társas lények. Szeretnék mellé egy egynemű kölyköt venni, és összeszoktatni őket.

Tehát nem járna semmilyen kiadással az új jövevény, a ketrec jó kettőjüknek, ételt almot eddig is én vettem, ezután is én fogom, főleg ha főállásban dolgozok. Szüleim be sem járnak a szobámba, tehát nem értem mire fel ellenzik ennyire. Hiszen nem is látnák őket, nem is vagyok gyerek, hogy féljenek hogy "megunom" őket például. Mit tegyek?

21/L


2013. jan. 23. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért nem akarjék mert egyet pislogsz és elszaporodnak. Vagy másik nemből válassz (akkor lehet összemarakodnak) vagy ivartalítsd ki őket.
2013. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem értem mi a gondjuk. ha egyet engedtek, akkor mi a bajuk a másodikkal? mivel indokolják, hogy nem engedik?
2013. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

elsőnek:

írta, hogy egynemű kölyköt szeretne vagyis nem ellenkező neműt. szerinted két hím vagy két nőstény patkány hogyan szaporodna el?

2013. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem járnak be hozzád meg amúgy is te látod el őket a saját pénzedből akkor simán vedd meg, de tényleg azonos neműt mert különben ellepnek hamar. Jó igaz ez így nem egészen tisztességes de már felnőtt ember vagy. Különben a patkány tényleg jó választás mert éjszaka nyugton van nem úgy mint a hörcsög aki nappal alszik éjjel meg garázdálkodik:)
2013. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló félre értett valamit. Az enyém fiú, és természetesen fiút akarok mellé venni. :)

Az indokuk annyi hogy: "bőven elég egy, mégis minek kéne kettő?"

"az én lakásomból nem csinálsz patkánytanyát"

Ennél rendesebb és bővebb választ még nem tudtam kiszedni belőlük.

2013. jan. 23. 19:26
 6/12 anonim ***** válasza:

pfff...elég rossz érvek. én követelném, hogy értelmes érvekkel támasszák alá azt a feltételezésüket, hogy mégis miért nem lehet egy második ha egyszer már engedtek egyet. anyumék ilyenkor többnyire vagy elmagyarázzák bővebben a gondjukat vagy teljesen felháborodnak :) de egy próbát megérne.

egyébként én hazavinném és ennyi...de ez az én véleményem. akváriumom is úgy lett, hogy közöltem, hogy megveszem és megvettem :)

am én is 21 éves lányzó vagyok aki otthon lakik MÉG :)

2013. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

[link]

Mutasd meg nekik ezt a videót. [link]

Meg itt kérdezz patkányos dolgokkal kapcsolatban. az oldal tetején ott az email címük.

2013. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 podányi gergely válasza:
0%
Ted a patkányt az ágyukba vagy főzd meg és tálald!!!!!!!!!
2013. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a hímek mennyire vesznek össze egymással?


Nekem 2 testvér nőstény volt, akik együtt nőttek fel, ők nagyon kis tüneményesek és szelídek voltak.


Előtte volt egy hímem, aki egyedül élt, és már ivarérett nagy dög volt, mellé raktam egy hörit. De jó nagy hülyeség volt, mert a patkány egyből rávetette magát, és csak annyit láttam, hogy gurulnak együtt mint a rajzfilmeken. Ilyedtemben elkezdtem hangosan ütni a házat, erre a patkány elszaladt, a hörit ott hagyta, úgyhogy gyorsan kivettem. Nem lett baja a hörinek de ha hagytam volna, simán kinyírta volna.


Nem tudom, hogyha így nincs hozzászokva és mellé raknál egy kisebb hímet, akkor mi lenne a reakció. Ezt azért meg kéne kérdezni valakitől aki ért hozzá.

2013. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Velem is ezt csinálták de addig-addig beszéltem nekik róla míg megengedték.És igen egyneműt kéne.Te ismered a patidat hogy mennyire barátságos és mond meg a szüleidnek(én is ezt mondtam) hogy ha nem bírják egymást akkor visszaviszed...de hidd el hogy összeszoknak! ;) Sok sikert.Majd írj hogy mi lett :)
2013. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!