Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 10 hetes törpenyuszinak...

10 hetes törpenyuszinak milyen mennyiségben adjak tápot? Melyik a legjobb minőségű nyúltáp? Jutalomfalatot (ami nem cukros, joghurtos) adhatok neki egy nagyon kicsit hogy magamhoz édesgessem?

Figyelt kérdés

Valahol azt írják, hogy 1-1 marékkal reggel-este kell a tápot adni, valahol meg 1 ek.-t írnak...

Versele-laga Cuni Junior tápot adok neki ( [link] viszont most olvastam hogy 12-14 % fehérje tartalmú és 18% rosttartalmú táp a jó. Milyen tápot tudtok mondani ami ennek megfelel?


Ezenkívül ilyen nem cukros jutalomfalatokat (lucernakarika, szárított virágok) lehet neki adni már pár szemet?



2013. jan. 26. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Táp jó, jutalomfalat mehet. A táp mennyisége meg változó, de pl az én markom olyan kicsi, hogy nem méregetek, annyival edok. Sőt, a grammos verziót is csináltam, mert lemértem, és annál kevesebbet adok neki. Csak ő úgy tűnik, kicsit lustább, ezért pocakosabb.
2013. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát inkább egy kisebb marékkal adj neki. A táp nem a legjobb, Versele Laga Cuni Comlpete-ot ajánlanám. Jutalomfalatnak jó a szentjánoskenyér, lucernakarika, meg a szárított virágok is, ahogy írtad, de azért nézd meg torpenyul.hu -n, hogy milyen növényeket, virágokat ehet, ott még sok hasznos info van.
2013. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim 13 hetes, szintén ezt a fajtát kapja, nekünk a tenyésztő ezt javasolta, míg pici, kb fél éves koráig. Utána úgy gondolom, Cuni completet fogok neki adni, bár igazából több helyen is olvastam, hogy a Versele-laga tápok nagy része jó, illetve a Hallywood-ot ajánlják még. Összesen kb. 1 maréknyit kap, két részletre osztva, reggel-este.

Jutalomfalatnak épp pár napja próbáltam adni neki Versele-laga crock complete-t, egy fél szemet, olvastam, hogy azt szeretik a nyuszik, nos őurasága megszagolta, a szájába vette, aztán rámnézett, hogy mit akarok én ezzel?, és otthagyta:). De mivel a tápjáért bolondul, ha jutalmazni akarom, abból szoktam neki adni egy szemet.

2013. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ma végülis vettem neki Lofti's-t, szárított virágokat és szárított répát nasiként. Majd meglátom, hogy őkelmének mi ízlik jobban :)

2013. jan. 27. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!