Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degum foga kitört! Mit tegyek?

Degu Höri Fan DHF kérdése:

A degum foga kitört! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bent voltak a ketrecben és amikor benéztem láttam hogy az egyik foga letört a másik meg lötyögött.Mikor elmentem szólni a szüleimnek, és vissza jöttem láttam hogy már ki is esett neki.1 nap telt el és már a helye benőtt még nem vittük el orvosoz de elfogjuk ha látjuk rajta hogy nem bír vele enni. Most én törtöm meg neki a szotyit tökmagot meg a keményebb magokat. Enni Inni tud, de nem vagyok biztos benne hogy sokáig fog élni.


Szerintetek mit tegyek?

(nemrég kaptam őket nem tudok róluk sokat könyvet is olvastam meg oldalakat is néztem de ilyen esettel még nem igazán találkoztam.



2013. jan. 29. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

degunál ez előfordul, tényleg arra figyelj, hogy egyen, és jó eséllyel kinő neki. deguknak baromi gyorsan nő a metszőfoga, ez önmagában még nem egyértelműen nagy baj önmagában.

(nekem volt sok degum, és az enyémeknél is előfordult ilyen, vérzett is, de aztán helyre jöttek. ha viszont látod, hogy nincs jól, vidd el állatorvoshoz, legalább fájdalomcsill. miatt, ha mást nem)

2013. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg összeérnek a fogai etetned kéne naponta 3 szor. Pépesíts neki zöld rudacskát és kanállal, pipettával töltsd bele. Csak egzotikus doki ért hozzájuk, és az tud az etetésben segíteni. Sajnos itt nekem tilos linkelnem a degus dokik listáját, de keresd meg, és hívd őket telefonon. Mi a hungarovetbe járunk.

A foga gyorsan kinő, de ha nem eteted pár nap alatt éhen hal.

2013. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még a teljesen kitört foga is vissza nő?
2013. jan. 30. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a foggyökér nem sérült, akkor igen. Többnyire nem szokott.

Viszont, ha magokkal eteted, a füvet meg nem bírja, gyorsan bélgyulladást kap. Ha eltudtok menni egy egzotikus rendelőig, akkor Critical Care-t és Bio Lapist szerezzetek! Azzal pépesítve tudod feltölteni a jószágot rosttal.


Addig meg törd össze a zöldrudacskákat, ha eljutsz boltig, vegyél Verselle Laga Chinchilla Completet, és azt törd össze és pépesítve üveg szemcseppentő pipettával nyomd bele a szájába. Ha kergetni kell a pipettával, kapd el, és dugd egy levágott végű zokniba, vagy tekerd be egy rongyba.

2013. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha lucerna és széna van előtte az jó fűfélének?
2013. jan. 30. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:
most a pipettát vagy a degut kell zokniba dugni? nem értem ...
2013. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!