Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a tengerimalacai...

Mit csináljak a tengerimalacaimmal?

Figyelt kérdés
Először forgács volt alattuk, de azt állandóan kiszórták és széthordtuk a házban. Utána vettem nekik préselt szalma almot, ami nagyon jó, nem szemetel, de nagyon drága, apukám azt mondta hogy többször nem vesz ilyet, és vettünk most forgácsot. Mit csináljak hogy ne rúgják ki? Olvastam valami olyat, hogy van olyan anyag, amit az alomra kell rakni, az átengedi a nedvességet, és nem lesz büdös. Aki tud, segítsen.

2013. jan. 30. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A fűtőanyagként árult fapelletek közül az olcsókban nincs semmi égésjavító vegyianyag. Az ára viszont sokkal barátságosabb.
2013. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TheCreeper ***** válasza:
Szerintem vegyél nekik inkább macskaalmot, vagy keverd össze a zoolit-tal, attól nem lesznek büdösek.
2013. jan. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán macskaalmot nehogy rakj alájuk... Mindenképp kell rá forgács vagy pelletalom. Én Biolux macskaalmot használok (ez nem mérgező a malackákra nézve, rá is van írva) és rá tömörített natúr faforgácsot rakok kb. 2 cm vastagon. Én 2-3 nagy szemeteszsákot szétvágok, és szépen beigazgatok a kalitka alá. Igaz így is szemetelnek, de könnyebb róla letakarítani, és legalább annyira nem hordjuk szét a lakásban. :) Pellet tényleg elég húzós, nekem meg kellene vagy 7-8 csomag csak az egyik kalitkába, uh azt én is nagyon ritkán veszek.
2013. jan. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon egyszerűen oldottam meg a kérdést. Nagy műanyagtálcás ketrecben vannak a malacok, ilyenben:


[link]


Szóval üvegesnél vágattam megfelelő méretű üveglapokat, és jó erős (kender) madzaggal rákötöztem az oldalfalaira belűről. Kicsit kellet barkácsolni vele, gömbölyűre lecsiszolni az éleket... de pont elfér a rács mellet a peremen. Ugyan nehezebb lett, meg ha kimosom az egészet azért óvatosan kell vele bánni, de sima forgács van benne, de kirepülni már nem tud.

2013. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!