Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok mondani Budapesten...

Tudnátok mondani Budapesten törpe nyúl tenyésztőket?

Figyelt kérdés
Legfőképpen a holland törpe nyúl érdekelne. Néztem állatkereskedésben, de úgy hallottam, ha onnan vesszük kevésbé lehet megszelidíteni, hiszen ott nincs kézhez szokva. Mennyire igaz ez? Tényleg jobb tenyésztőtől venni?
2013. febr. 1. 22:15
 1/5 A kérdező kommentje:
És egyébként a holland törpenyúl a legkisebb a fajták közül ugye? Felnőtt korára mekkora lesz a mérete?
2013. febr. 1. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz és nem csak a szelídség miatt, nagyon kis nyuszikat is bevisznek a kereskedésbe mert cukibb és könnyebb eladni.. Ők betegesek lesznek később:(. A mini kosorrú nyuszi is akkora kb, mint a holland törpe. Tenyészetek: holland törpe és mini kosorrú: Nyuszihopp tenyészet, mondjuk ők Tatabányán vannak. Csak mini kosorrú: Jolly Jumper (már nem Budapesten laknak, de kérésre felhoznak nyuszit), Makkocska (Budaörsön), Hunny Bunny (16. kerület).
2013. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezeken a videókon pedig meg tudod nézni, hogy kb mekkorák lesznek, a képek szerintem csalókák tudnak lenni. 1-1,2 kilósak lesznek egyébként, centire nem tudom.



Mini kosorrú: http://www.youtube.com/watch?v=JxNLsPTY6tc&list=UUkiHMAAkil5..

Holland törpe: http://www.youtube.com/watch?v=7HiO9rzU_aw

2013. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tehát lehet hogy a mini kosorrú esetleg kisebb mint a holland törpenyúl?
2013. febr. 2. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, a holland törpe kisebb, mint a mini kosorrú. Viszont mini kosorrút több megbízható tenyésztő tenyészt bp.-en:) Egyébként pedig a mini kosorrú is elég kicsi.

A holland törpe ideálisan kb 1 kg, a mini kosorrú pedig kb 1,4. Persze ez nyúlonként eltérő lehet:)

2013. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!