Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adjak a tengerimalacomnak?

Mit adjak a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy tengerimalacot.Vettem neki tápot és kapott almát is és szénát is.Valamit még adjak neki vagy ez elég.

Ahonnan elhoztam ott csak tálba kapott vizet, de én átszeretném szoktatni itatóra.Hogyan csináljam?



2013. febr. 3. 07:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kifejezetten tengerimalacnak készített magokat kapjon az jó lesz. Réti széna kell még, meg kis gyümölcs. Más nem. A vizet beteszed itatóba majd megkeresi.
2013. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2013. febr. 3. 09:01
 3/12 anonim ***** válasza:
De nézd, hogy tudja e használni rendesen mert vannak akiknek nem megy rögtön. Akkor mutasd meg neki vizezd be az kezed és mutasd neki, hogy honnan lesz neki a vize.
2013. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szénát nem csak időnként kell neki adni, az állandóan legyen előtte, sose fogyjon el!

Kend be uborkával az itató golyós részét, akkor könnyebben megtalálja. Ha egyszer rájött, utána nem kell kenegetni.

2013. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
43%

Szia.Nekem van egy tengerimalcom,így tudok segíteni.Ne tápot,hanem magvakat adj neki.Széna és tiszta víz mindig legyen előtte.Az én tengerimalackám nagyon szerti a répát,uborkát,céklát,retket,dinnyét.De adhatsz neki káposztát is,almást is stb.De semmikép se adj neki csonthéjas gyümölcsöket,megfulladhat.A szakértők azt mondják salátát sem szabad neki adni,de egyszer mikor nem tudtam erről kapott belőle,és had ne mondjam,azóta él-hal érte.:) Ezt döntsd el te hogy adsz-e neki.Szerintem ne kockáztass.Míg nem vettünk neki itatót addig csak egy kis sziringából itattuk,majd mikor már volt itatója,már tudta saját magától is hogy mit kezdjen vele.Szórakozásnak vegyél neki egy mókuskepereket.Egy nagyobbat. :) És ha nem is játszik vel akkor legalább belefekszik keresztbe mint az enyém. :) Simogasd sokat,főleg az orránál ott nagyon szeretik ezek az állatkák.

Jó szórakozást.

2013. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A tengerimalac nem madár, tápot kell neki adni.

A legjob a Versele Laga Cavia Complete.

2013. febr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
www.gemon.ro
2013. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A magvak a jók,azzal a fogát is kopptatja.Vegyél neki magkeveréket.Szeretni foglya.
2013. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Huu

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat.

Reggel mindig kap egy kis tengerimalacnak való tápot(magvakat tartalmaz), délutánonként egy kis szelet almát és répát, szénát azt meg mindig rakok be neki.

Egy gond van, az hogy nem látom hogy inna valamit is.Kis tálban is van benn víz neki de nem fogy.(sem az itatóból sem a tálból)

Lehetséges hogy elég neki annyi víz amit az alma és a répa tartalmaz?

2013. febr. 5. 13:43
 10/12 anonim válasza:
Ha iszik a tálból akkor nem hinném hogy egyhamar meglátszana mert nem nyel túl nagyokat. :) Egyébként a tálból kit tud borítani minden.És lehetséges hogy nincs szüksége több vízre,vannak olyan példányok melyek nem igényelk feltétlenül.
2013. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!