Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst válasszak?

Milyen kisemlőst válasszak?

Figyelt kérdés

Kitaláltam, hogy szülinapomra valamilyen kisemlőst kérek.

Igazából már letettem voksomat a hörcsög mellé, de azért ki kérem a ti véleményeteket is. A hörcsögön kívül milyen kisemlőst ajánlotok még? Ha ti is a hörcsög mellett vagytok, akkor melyik fajtát javasoljátok? Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. febr. 3. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha hörbi, akkor aranyhörbi szerintem :) nekem is az van és imádom ^^
2013. febr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Olyan nagy különbség nincs a hörcsögök közt. Egyébként jó választás, nincs velük sok gond. Viszont amit sok helyen nem írnak, az az, hogy nagyon szeretnek kiszökni a ketrecből. Nekem aranyhörcsögöm volt (ez még nagyobb is mint pl. a dzsungáriai) de egyik nap azt vettem észre, hogy szétfeszítve a hörcsögketrec rácsot már félúton volt beszorulva a rács között. Ismerősöm a terráriumba tette, ott viszont a futókerekének a tetejére sikerült felmásznia és onnan már elérve a terrárium szélét, kiszöknie. Tehát figyelni kell, hogy megfelelő helye legyen, ahonnan nem tud meglógni :)

Ha állatkereskedésben veszek, akkor mikor kiválasztod az állatkát, előtte rakd be a kezed és figyeld, hogy viselkedik. Az a jo, ha kíváncsian odamegy hozzád és azt is megengedi hogy kézbe vedd. Viszont ha fél az embertől, esetleg megharap, akkor azt jelenti, hogy nem sokat foglalkoztak vele eddig és valószínű, hogy otthon sem tudod már teljesen megszelídíteni.

És figyelj arra, hogy ne felnőtt példányt vegyél. Van hogy úgy vesznek hörcsögöt, hogy annak pár nap múlva kölykei lesznek és nem mindenki örül plusz 5-7 hörcsögnek (akik ráadásul beltenyészetből születtek).

Azt is nézd, hogy egészséges legyen a hörcsög, ha hiányos a szőrzete, vagy sebes, az utalhat arra is, hogy összeverekedett a társaival, de betegség jele is lehet.

2013. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Én a hörcsög helyett inkább a törpenyulat javasolnám.Nekem is törpenyulam van,és szerintem tök aranyosak,sokkal több dolgot lehet velük csinálni,mint a hörcsögökkel.A hörcsögöket nem-nagyon lehet kivenni a ketrecükből,de a törpenyulat ha sokszor kiveszed,egy idő után követni fog ahova mész,szerintem sokkal jobb,mint a hörcsög,jófej kis állatok.:)
2013. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, de egy nyuszival sokat kell foglalkozni (napi több órát legyen szabadon), nagy hely kell neki, nagy ketrec, drágább a megvétele és a tartása is. És amit talál azt megrágcsálja:). De tényleg nagyon jófejek és aranyosak, kedvesek, de ha a kérdezőnek hörcsögre van pénze/ideje/helye, akkor inkább tartson azt:).
2013. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
végül inkább a tengerimalac mellett döntöttem. Állítólag sokkal szelidebb mint a hörcsög és nem éjszakai állat.
2013. febr. 5. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyiből tényleg jobb a tengeri malac, mert tudsz vele nappal törődni. Viszont nagyobb hely kell neki. Sok sikert az állatkához! ;)
2013. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
jaja jó a malacka is :) viszont ő nem egy interaktív állat, játszani nem nagyon lehet egy malaccal sajnos :D
2013. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagyon jó ötlet a malacka. Viszont kettőt nem fogok venni. De sokat törődök meg játszok vele meg minden:D

Én úgy hallottam h a tengerimalacok imádnak játszani.

2013. febr. 5. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem is csak egy volt. menhelyről fogadtuk örökbe. mondjuk ő nem volt egy játékos állatka :) de lehet a többi kicsit játékosabb és csak ő volt ilyen :)
2013. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a malackám se nagyon játszik az enyém északai akkor csinál mindent
2013. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!