Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden törpehörcsög így...

Minden törpehörcsög így viselkedik?

Figyelt kérdés
Aggódom a hörcsögöm miatt, mert folyton hangosan vinnyog, ha a ketrec közepében vagyok, néha még anélkül is. Ez normális? A hörcsöganya is ilyen volt, nagyon rég volt egy törpe hörcsögöm, az nem csinált mindig így csak harapott.
2013. febr. 4. 09:42
 1/7 A kérdező kommentje:

francba.. KÖZELÉBEN*

elírtam.

2013. febr. 4. 09:44
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Az aranyhörijeim akkor adtak ki hangot, ha párosodhatnékjuk volt. Egy alkalommal egy sérülés miatt, és egy alkalommal valamilyen ismeretlen oknál fogva (szerintük rosszat álmodott, mert alvásból kelt fel). Ezek a hangok különbözőek voltak.
2013. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
milyen baja lehet:|? mindig ugyanazt az idegbajos, idegesítő hangot adja ki:))
2013. febr. 4. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én dzsungijaim teljes csöndben élnek. Még csak meg sem nyikkannak. Nem tudom, hogy mi lehet a baj. Lehet, hogy igényli a társaságodat, vagy ki akar jönni, és azért vinnyog, hogy figyelj rá.
2013. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megsérülhetett esetleg. (Nem értem, hogy az emberek a teljesen objektív, tényeken alakuló válaszokat miért pontozzák le.)
2013. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Mióta van meg a hörid? Az enyém akkor vinnyogott folyton, amikor hozzám került. Némelyik nagyon területvédő és felháborodik, hacsak a közelébe mész is, de egy idő után megszokja. Ha még új, akkor lehet az idegen környezet az oka. Az enyém kb egy hónap alatt megbarátkozott a gondolattal hogy élek és mostantól el kell viselnie az életében és abbahagyta a nyafizást.

Ha régebb óta van meg, akkor érdemes megnézned pár dolgot a kicsike körül. Nézd meg nincs-e valami látható baja, pl em sántít-e, ha túl poros a forgács az irritálhatja a nyálkahártyáját, begyulladhat a szeme, az is elég fájdalmas. Mindig legyen neki kaja a ketrecben, a táp az elég, gyümit meg zöldséget meg adj neki "etetéskor" nem fog elhízni, annyit eszik amennyi kell neki. Elég magas mozgásigényük van, ha nincs mókuskereke akkor szerezz be neki egyet. Most ennyi jutott eszembe hirtelen.

Ja igen... a rágcsálók azért nem olyan szeretetigényesek, ha kaja-pia van, tudják hol koptatni a kis fogaikat és van lehetőségük mozogni, akkor elvannak boldogan, nem hiszem hogy törődésért vinnyogna, de azért az is megér egy próbát

2013. febr. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én sem értem, általában zöldeket adok.

Gyakran rágcsálja a ketrec rácsát, néha aggódom, hogy megsérülhet ettől a foga. tavaly született ősszel, azóta megvan. A szülei is megvoltak és azok is ilyen vinnyogósak voltak. Ez most meg csak egyedül van, és és néha még hamarabb, amikor csak a ketrec közelébe megyek, és észreveszi elkezd. Van mokus kereke és rendesen kap kaját:). Amikor kiveszem abba hagyja és teljesen megnyugszik.

2013. febr. 7. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!