Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vagy tengerimalac? Miért?

Hörcsög vagy tengerimalac? Miért?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam? Mindkettőről jó dolgokat hallok de nem tudom melyik lenne jobb választás. Fontos tényező nálam még, hogy lehetőleg ne legyen büdös.(persze hetente takarítanám)

Az is fontos, hogy van két kishugom, akik biztos gyappasztani fogják. Szerintetek e szempontok alapján melyiket válasszam?:)


2013. febr. 4. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

Tengerimalac.


A hörcsög nappal alszik, éjjel meg zörög. Hörcsög nem biztos, hogy szereti, ha macerálják.


A malacot lehet dögönyözni, persze normálisan. Éjjel alszik általában, persze néha ő is matat, de halkabban mint a hörcsög.

2013. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Ritacoronita válasza:
én inkább a hörcsögöt javasolnám,sokkal halkabb és el van akár egyedül is.persze kell vele foglalkozni kiveni simogatni,de a tengeri malac mellé kell társ
2013. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
én először a hörcsög mellett voltam de mostmár inkább a tengerimalac mellett állok. Ha tengerimalacom lesz akkor azt tarthatom üveg terráriumba?(110cmx30cm)
2013. febr. 4. 17:47
 4/24 anonim ***** válasza:
a ketrec jobb lenne neki a szellőzés miatt
2013. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A szellőzés miatt is jobb a ketrec, ahogy előttem írta a hozzászóló, meg amiatt is, hogy az üvegen nem lát át a malac, minden inger felülről éri, így ijedősebb lehet. Meg szerintem egy ketrecet könnyebb tisztán tartani, amiket lehet kapni, azon a rács levehető, az alja meg könnyű, a terráriumot macerásabb emelgetni, mert nehéz, odakoccolod valaminek és eltörik... stb.

A ketrecből viszont könnyebben kiszórják a forgácsot, amennyiben azt teszel alájuk persze.

Az eredeti kérdésedre nem tudnék ésszerű választ adni, mert elfogult malacpárti vagyok. A hörik is cukik, nem azért mondom, de a malacokat szerintem jobban lehet simogatni, imádom a hangjukat is, a motyorászásukat, berregésüket, de még a visításukat is, és olyan mókás, amikor kergetőznek és ugrálnak. :)

A húgaid miatt is inkább a tengeriket javaslom, szerintem könnyebb (gyerek)kézhez szoktatni őket.

2013. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ja, ha takarítod őket, egyik se büdös szerintem, se a malac, se a hörcsög. Amikor kézbe veszem a malacaimat és közel hajolok hozzájuk, csak azt a friss szénaszagot érzem rajtuk, de az kellemes szerintem.
2013. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szerintem tengerimalacot kérek. viszont csak 1-et kaphatok. Ez nagy gond?
2013. febr. 4. 22:46
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát párban kellene. Úgy sokkal jobb lenne a malackának is. 100x50cm-es kalitka lesz neki(k)?
2013. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

Ha sokat foglalkozol vele, akkor egyedül is jó a malac.

Enyém hatalmas akváriumban volt, nem ketrecben, nem volt vele baj. 8 évig élt.

2013. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát ha ketrec kell neki akkor: hosszúság: 58cm, szélesség: 38cm, magasság: 31cm [link]
2013. febr. 5. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!