Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartók, tudnátok...

Tengerimalac tartók, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Majdnem 6 éves tengerimalacot vettünk meg igénytelen gazdájától, aki csak enni adott neki, kitakarította a ketrecét, néha megsimogatta és annyi. Egyedül élt, nincs kézhez szoktatva, ha simogatjuk, lefagy. Egy hónapja van nálunk. Érdemes mellé társat venni, ha igen, milyen időset? Kézhez lehet még szoktatni?

2013. febr. 7. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul azért nem bánhatott vele, ha hat éves.

Ő már olyan korban van, hogy nehezen szokja meg az újat.

Egy fiatal malaccal nemigen tudna már kijönni, egy hasonló korúval meg lehet próbálni, de zsákbamacska.

Kézhez szoktatni viszont soha nem késő, sokat beszéljetek hozzá és simogassátok. Egy idő után fel fog oldódni.

2013. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden malac szívéhez a gyomra vezeti az utat :) Az én malackámat olyan helyről hoztam, ahol kígyók eledeleként tartották őket. Az apja is ilyen sorsra jutott. Első napokban nem is nyúlkáltam hozzá, friss zöldségeket kapott. Sokat beszéltem hozzá, hoztam egy széket, a ketrece mellé tettem és csak beszéltem. Így a hangomat is megszokta egy idő után. A ketrecét/terráriumát tedd fel egy asztalra, vagy székre, semmiképpen ne a földön legyen. A házikóját is úgy helyezzétek el, hogy az ajtó felé nézzen. Ezt csak a kezdeti státuszban kell betartani, amíg oldódik a feszültsége. Így mindenre rálát és nem lesz ijedős. Az én malacom három napig csak a sarokban gubbasztott, de utána viszonylag hamar feloldódott. Remélem tudtam segíteni :)
2013. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Idő közben anyu megkérdezett egy kisállat boltost, aki azt mondta, hogy szerinte foglalkozzunk vele sokat, de társat már ne vegyünk mellé. De azért lehet még belőle vidám, érdeklődő malacka? Szeretném, ha szép lenne a hátralévő élete. :) Az előző gazdája csak akkor takarította ki, ha tocsogott a pisiben és a kakiban. Nyáron a legyek belepetéztek az almába. Láttam, már akkor meg akartam venni, de csak most engedték. Nem tudom, hogyan élt meg ott ilyen kort viszonylag egészségesen. Mikor megvettem, nagyon sovány volt és fakó volt a szőre. Mostanra már van egy kis alakja és a szőre szép.
2013. febr. 7. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor csak így tovább! Szerintem is nagyon nemes dolog megmenteni egy malackát. Mivel hat éves, nem túl sok van neki hátra:( Egy malac átlagosan hét, nyolc évig él. De az addigi időre boldog, szerető otthont biztosíthatsz neki:)
2013. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!