Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Büdi a tengeri malacom....

Büdi a tengeri malacom. Valami baja van?

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy malackát és hát nem valami jó helyről(úgy értem a szoba tele állatkákkal és vagy 10 malacka,különböző korúak,egy ketrecben voltak.Nagyon büdi szegénykém és állandóan eszik meg iszik meg hullik a szőre is!Mit tegyek hogy szép legyen?Van valami betegsége azért ilyen?Ja és kisfiú.

2013. febr. 7. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy tengerimalac sohasem lesz illatos. A rágcsálóknak alapból van egy, hogy is fogalmazzak penészes-dohos szaguk. Jobban mondva az almuknak. Az ammónia miatt ami a vizeletükben van.

Kicsit más téma, de ... nem kapkodtad el egy kicsit ezt a kisállat-tartós dolgot?

2013. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna ilyen helyről beszerezd,ezek nem megbízhatóak.Különböző korú malacok egy ketrecben?Beltenyészet is történhetett,ami nem éppen kellemes dolog.Nem lett volna jobb egy rendes kisállat kereskedésből megvenni?Mondjuk én az enyémet úgy mentettem meg,teljesen rendbe is hoztam.Vidd el állatorvoshoz!Foglalkozz vele sokat!És minden malackának van egy természetes szaga,de sokszor cserélj neki almot,ezzel is csökkentve a kellemetlen szagokat.
2013. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem kapkodtam el,csak kicsit furcsállom hogy ilyen fura szaga van!Nagynénémnek is van de az övéké nem ilyen hogy is fogalmazzak"erős illatúak".Ezért kérdeztem hogy ettől lehet valami betegsége vagy ettől hullhat a szőre.
2013. febr. 7. 18:16
 4/15 A kérdező kommentje:
2. válaszoló,köszönöm a válaszodat,én mindenképpen ilyen helyről kerestem megmentés céljából de ezt nem gondoltam volna hogy ennyire sokan vannak az illetőnél.Mindenképpen törődni fogok vele.Egy fürdetés segítene rajta egy kicsit?
2013. febr. 7. 18:18
 5/15 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok.Kifejezetten nem szeretik a fürdést a tengerimalacok.Tudnak úszni,de csak vészhelyzetben.Továbbá ha mégis megpróbálnád a fürdetést,akkor semmiféle tusfürdőt vagy szappant ne használj,mert árt a bőrének.Legyen langyos a víz.Fejét lehetőleg ne vizezd.A hajszárítóval meg csak óvatosan,mert sokkot kaphatnak tőle,amit lehet,hogy túlélnek,de nyoma is maradhat a viselkedésében.Inkább csavard egy nem túl nagy törölközőbe,kicsit dörzsölgesd meg,de ne erősen,és hagyd bebugyolálva.Ha túl vizes lenne a törölköző a törlés után,cseréld ki szárazra,és abba tekerd bele.Csak akkor tedd vissza a terráriumba vagy ketrecbe,amikor már egyáltalán nem vizes.

Én a malacomat kb. 2-szer fürdettem,mindig ezeket a módszereket használtam.

De mondom,a doki biztosabb válaszokat tud adni,és további jó tippekkel is el tud látni.

2013. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a malikat nem lehet egyedül tartani, kell neki egy társ! úgy látszik mégis elhamarodtad, legalábbis az utánaolvasás kimaradt.
2013. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Drága válaszoló!Nem kell hanem ajánlott párban tartani őket.Elviszem majd dokihoz hátha tud valamit mondani meg amúgy sem árt neki szerintem egy ki körömvágás.
2013. febr. 8. 12:51
 8/15 anonim ***** válasza:

Megint csak a 2.válaszoló vagyok.Érdekes,mert az én malacomnak nem volt párja és tökéletesen éldegélt.Ő is fiú volt.Bár igaz,így sokkal többet kellett vele foglalkozni,de volt rá időm.Főleg,hogy pont a társa szedte szét őt.Pontosan ezért hoztam el az ismerősömtől.

Véleményem szerint,ha a tengerimalackának nincs párja,az egyáltalán nem baj,ha sokat tud vele a gazdi foglalkozni.De ha esetleg nem lenne rá elég ideje,akkor érdemes venni mellé egy másikat.

2013. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Így van én is így olvastam,és mi pont ezért szerettünk volna egyet mert van rá időnk.Tehát a sok törődést megkapja.Kedves 2. válaszoló azt szeretném kérdezni tőled hogy mennyit kell (szokott)kakilni a malacka?Az enyém Csoki elég sokat termel.Ez jó?
2013. febr. 8. 16:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Itt a 2. válaszoló.Hát,az enyém is kakilt rendesen,meg pisilt is sokat.Ha nem túl híg állapotú,akkor nincs baj.
2013. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!