Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van időm, de ennek ellenére...

Van időm, de ennek ellenére fogok is foglalkozni a vadászgörényemmel?

Figyelt kérdés

Úgy értem (vadászgörit szeretnék tartani a közeljövőben) van min 3 óra szabadidőm (jóval több is) de van amikor fáradt vagyok és magamtól nem jut eszembe, hogy játsszak vele akkor ha már igényli a társaságom a tudtomra adja? Mondjuk felborít valamit vagy tipikus görénymódra játékra hív? :)

Igen most ráhergeltem magam, hogy mi van ha nem foglalkozok vele annyit amennyi "egészséges" lenne neki? Szeretnék görit, de szeretnék jó gazdija is lenni!

Mondjuk most nem tudom elképzelni milyen érzés kb 1 óráig egy állattal játszani, de biztos jó, csak mivel nem tudom milyen bírni fogom e az iramot? (Még nem volt olyan állatom amivel kimondottan lehet játszani)


Remélem nem lett túl zagyva! :) (És nem hangzik úgy hogy nem akarok foglalkozni vele!)



2013. febr. 7. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy vállalj állatot, hogyha megfelelő mennyiségű időd van, és persze szeretsz majd az állattal foglalkozni. Most ez fura hogy lehet hogy lesz kedved vele játszani, de lehet hogy nem fog eszedbe jutni. Tudnod kell hogy a legtöbb helyen a görényt felügyelet mellett szabadon tartják, nem sokat van a ketrecben. Ha úgy neveled akkor szelíd lesz, nem fog elbújni, ott lesz veled. Gondold még meg a görényt!
2013. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom én is kint akarom csak akkor zárnám be ha senki sincs itthon.

Köszi a választ!


Azért azt még megmagyaráznám, hogy igen van időm, és eszembe is jutna hogy játsszak vele, de ha annyira nem igényli (pl. nem pörög hanem csak elmászkál a lakásban akkor feltétlen szüksége van e rám?) És van olyan hogy csak mászkál a lakásban? Vagy ha fenn van játszik magával illetve vele vagy eszik....?

2013. febr. 7. 20:42
 3/6 -:Ladybird:- válasza:

Figyu!A görények is társas állatok.Legjobb,ha mindjárt kettőt tartasz,azok kellően lefárasztják egymást,de veled is szívesen fognak attól még játszani. Garantáltan élvezed majd velük a játékot és rengeteget fogsz nevetni! Nagyon mókás állatok. Nekünk kettő van.Szerelmesek vagyunk beléjük örökkön-örökké!


Ajánlom figyelmedbe a Ferretopia oldalát,ahol mindig vannak gazdira váró görik. Most is van több olyan,akik párban keresik a boldogságot egy normális gazdinál.Ha innen szerzel görit,ráadásul megmentesz pár életet. :)

2013. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 -:Ladybird:- válasza:

Ja,igen.A görik rengeteget alszanak,napi akár 15-20 órákat is.Rövid időn belül alkalmazkodnak a gazdi ritmusához,és alszanak,mikor a gazdi alszik,vagy nincs otthon.Ha igényli a játékot veled,"szólni fog". :)Ha nincs kedve,azt is tudatja veled. Ha tutira "görénybiztonságos" a lakás,mindig szabadon lehetnek.A mieink szabadon vannak non-stop.Együtt is elvannak,de mindkettő külön is igényli nagyon a velünk való játékot,foglalkozást.Jön és "szól",ha kedve van játszani.De vannak olyan játékok is,amiket csak egyedül szeretnek játszani,pl. a lavórbankupakhorgászat,vagy a rizsbentúrás,meg a lopkodás,pl.pénztárca,könyv.


Vannak göritalálkozók,esetleg elmehetnél egyre és élőben látnád a dolgokat. Most is lesz egy: [link]

2013. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ott leszek a kiállításon, már csak azért is, mert egyesületi tag vagyok! :) Persze nem göris...

Ezek szerint szerinted jó gazdi lennék? :)

A páros részen elgondolkodok, de mindenképpen öröke szeretnék fogadni!

2013. febr. 8. 19:58
 6/6 -:Ladybird:- válasza:

Jó gazdi lennél,azt gondolom. :) Előre tájékozódsz,foglalkozol a dologgal,kérdezősködsz,nem csak belecsapsz ész nélkül,mint sokan,akik aztán rájönnek,hogy ez nem csak móka és kacagás,a nyomorult göri meg repül,vagy bezárva sinylődik élete végéig. :((


Ha anyagilag megoldható,mindenképp két göri tartását javaslom,így nem unatkozna egyedül akkor sem,ha épp más dolgod van,ő meg játszana.


Sok sikert előre is! :)

2013. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!