Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görény gazdik, milyenek a...

Görény gazdik, milyenek a görények?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amíg nincsenek kézhez szoktatva. Nehéz őket kézhez szoktatni? Csak mert nagyon édesek, szeretnék egyet, de ha vad és harapós, akkor tuti nem tudnám "megszelídíteni". Az állatokkal sokat tudok foglalkozni, mert nagyon szeretem őket, de ha ilyenek, azokkal sajnos nem tudok mit kezdeni. :(

2013. febr. 7. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Egész kis korban lehet őket nevelni, úgy, hogy az orrára koppintasz amikor harapni akar. De a gazdájukat nem szokták megharapni. Barátom szüleinek volt 2 görényük. Egyébként 2 embert azok megharaptak véletlenül. A szomszéd fülén lógott az egyik és szájzárat kapott, és alig tudták leszedni onnan. Másvalakinek meg a lábujjába harapott bele, amikor ott ugrált előtte, hogy jajjaj. Lehet, hogy a göri akkor csak játszott, de kitudja. Csak picit harapott bele. Amikor kiengedték otthon a göriket, én vagy felvettem a gumicsizmát, vagy úgy ültem le a fotelba, hogy eldugtam a lábam. Nem bántottak engem, de mivel elég nagy foguk van, mindig tartottam tőlük. És az egyiknek volt egy bevett jó szokása. Barátom apjának mindig odament a kezéhez és a szőröket húzgálta a fogaival, mint egy epilálógép.


Mondjuk a durvább verzió, amit csak meséltek nekem, hogy valaki vett egy nagyon harapós görényt, aki meg is megharapta a vevőt, de utána a pasas nagyon megverte a görényt, és egy hét mulva a göri már az 5 éves gyerek nyakában volt, olyan szelíd lett, és többé nem mert harapni. Ez a megverés úgy bevésődött az emlékeibe.


Jó, hát nyilván nem így kell csinálni, hanem csak kiskorában finoman utalni rá, hogy nem jó ha harap.

2013. febr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg kell őket szelídíteni. Amíg kicsi a fogával ismerkedik és azt se tudja, hogy neked fáj a harapása. Nekik sokkal vastagabb a bőrük, így nekik az nem fáj ami neked. A bizalmat is ki kell építeni köztetek, hogy akármit megengedjen neked. Ők nem vadak csak harapnak (és nem biztos, hogy csak úgy ölbe lehet venni, mert még nem tudja mire számítson tőled.) Ha pedig egy idősebb (pl. mentett) kerül hozzád és esetleg harap akkor az csak próbálkozás, hogy nálatok se lehet-e? :)
2013. febr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!