Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot muszáj forgácsb...

Tengerimalacot muszáj forgácsba tenni? (tengerimalac parkot akarok csinálni)

Figyelt kérdés
Szeretném földre helyezni a tengerimalacaimat. Mindenhol a forgács a divat, de miért? Illetve kis patakot is szeretnék, persze azt mindig tölteni kéne - ebből innának. Köveket, kavicsokat, növényt is raknék ki. Házikót és játszóteret. Faágakat.
2013. febr. 8. 23:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
egy nagy színes gomba lenne a házikó. (persze fából faragott gomba).
2013. febr. 8. 23:57
 2/17 Mara Acoma ***** válasza:
nem fontos, de azért egy wc-sarkot csinálj nekik. nekem flottirpléden vannak és azon van a zázikó stb, de egy sarokba van pellet meg forgács. ill. egy nagy szénás kuckó, oda is sokat járnak, bele is fekszenek.
2013. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Vízesést is csinálhatnék. Földszaladgáhatnának a hegyre ahonnan menne a víz. tök vicces lenne.
2013. febr. 9. 00:06
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Heló!


Azért használnak forgácsot a legtöbben, mert viszonylag olcsó, és mert a macskaalomaml együt ki lehet cserélni, amikor eljön az ideje.


Egy ruhaanyag jóval hamarabb lesz büdösebb és mocskosabb, mint a forgács+macskaalom kombináció.


Van aki macskaalmot se használ, de szerintem egy vékony réteg legalább elkél a malackáknál.


A vízesésre térve: nekünk a 8 év alatt egyszer sem ivott vizet a tengerimalacunk. Nem is hallottam olyat, vagy láttam volna ismerősöknél se, hogy ezt tették volna.

Szóval szerintem nem is fognak belőle inni - valószínűleg - de ha igen, akkor is felesleges itató nekik.

De attól még azt javasolják, hogy legyen előtte víz, hátha, de szeritnem - és mások szeirnt is - a friss, lédús zöldség és gyümölcs bőven elég víz helyett.


A nöényeket megennék - vagy ha nem ízlik nekik, akkor nem -, a földtől csak koszosak lennének és tuti kikaparnák, a kavics meg szerintem zavarná őket.


A játszótér, a házikó és a faág jó dolog.

2013. febr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A vadonban is ennyire zavarta őket mindez? O_o
2013. febr. 9. 10:25
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy azvarja is bármi. Esetleg olvasd el emgint.

Te szobában akarod őket tartani. Vagy nem? De. És mit akarsz? Földes malacot, amit mindig tisztítani kell, ha kiveszel - vagy Te szereted, hogy ha a szőnyeg, bútorok, a padló... koszosak lesznek tőlük? Szereted az átható vizelet szagot a lakásban? Gondolom nem. Itt arról van szó, hogy Téged mi fog zavarni és hogy mi kell a malacnak és mi nem.

2013. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
én csak azt akarom, hogy boldogok legyenek *-*
2013. febr. 9. 11:16
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fontos a forgács, de egyszerűbb lenne takarítani. És víz szerintem mindenképp kellene. Nem biztos, hogy fognak inni, ez malacfüggő, de azért jó, ha van. Az enyémek rendszeresen isznak, igaz az önitatóból.

Amúgy nagyon jól kitaláltad, jó kis helyük lesz. Arra viszont figyelj, hogy a tengerimalacok, nem biztos, hogy fel fognak mászni arra a hegyre :D

2013. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
a Paradicsomban fognak lakni
2013. febr. 9. 11:20
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor lesznek boldogok, ha jól gondozod őket. Ha nem tocsognak a saját vizeletükben, ha kapnak elegendő élelmet és ha foglalkozol velük naponta eleget. Ilyenkor ofgják jól érezni magukat.

De voltakép ha nem érdekel a véelmény, mert eldöntötted, mit szeretnél, miért kérdezel? Mert minden váalszodból az jön le, hogy tökmidnegy, hogy mit mondunk, már eldöntötted.

Ezek alapján csináld úgy ahogy akarod, pár hét alatt úgyis eldől az egész.

2013. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!