Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok segíteni? Többi lent.

Tudnátok segíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy törpenyuszit. Lakásban lakom. 13 éves lány vagyok.....és gondoskodó. De viszon itt a suli...délutánonként akár a ketrecéből 1-2 órát is kint lehet....és nyáron mikor meleg van....vinném séálni. Könnyen el kapja a betegséget? És kell neki éjjelre valami világítás,ha igen akkor milyen? És oltatni kell? mert több ismerősöm is van....és ők nem szokták beoltatni. Én kosorrü törpenyúlra gondoltam. És milyen játékokat tegyek be neki? És mivan ha nem akar inni? És kb. hány hónaposat vegyek?? Köszi :)
2013. febr. 10. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Be KELL oltani, és akkor semmilyen betegséget nem kap el. Az ismerőseid nagyon felelőtlen állattartók, a tűzzel játszanak.


Éjjelre nem kell világítás, nappali állat.


Akarni fog inni.


Annyi időset veszel, amennyit akarsz.


Az én nyuszim legjobb játéka egy fressnapf-os nyuszi-cső.



Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj. :)

2013. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem iszik már két napja akkor fecskendővel/csepektetővel itasd!
2013. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember dolgozik/suliba jár, ez ne tartson vissza, de napi minimum 2 óra foglalkozás kell a nyúlnak, de minél több, annál jobb. Az enyém reggel fél órát van kint, aztán reggeli, ha hazaérek délután(változó hogy mikor), akkor rögtön kiengedem megint kb. fél órára, este meg még 2 órát kint van, utána kapja a vacsit, és szépen pihenget reggelig. Ez kb tehát 3 óra hossza, amikor a ketrecen kívül van. Olyankor simogatom, játszunk (kergetőzünk pl.), ilyesmi. Amikor otthon vagyok hétvégén, még többet is ki van engedve.


Enyém éjjel hála az égnek nyugiban van, már ezért se lenne jó szerintem, ha világítás lenne, akkor inkább rosszalkodna. Nincs töksötét a szobában, de külön nincs világítása.


Oltás mindenképp kell, minimum egy évben egyszer, tavasszal, de igazából fél évente lenne az ideális.


Javaslom, hogy tenyésztőtől vegyél, az én nyuszim onnan való, első perctől kezdve barátságos, szelíd nyuszika. És ott jó eséllyel fajtatiszta, egészséges nyuszit fogsz kapni. 6 hetes kornál korábban nem szabad elválasztani az anyjától.


Kajáról csak nagy vonalakban: széna, széna, széna korlátlan mennyiségben, mellé kevés jó minőségű táp, 3 hónapos kora után lehet ismertetni a zöldségekkkel.


Ja, arra készülj még fel, hogy elsőre elég sokba fog kerülni: maga a nyuszi, ketrec, oltások, felszerelések, valamennyi kaja indulásnak.


Én innen tanultam rengeteget : www. torpenyul.hu

2013. febr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam, az az ivás, az első napokban érdemes figyelni, hogy tudja -e használni az itatót, de fog inni magától:).
2013. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!