Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem értik meg sokan...

Miért nem értik meg sokan ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

~Nyulat, hörcsögöt egyedül.

~Tengerimalacot, csincsillát, egeret, degut, patkányt párban.


Ezeknek miért nem tudnak utánaolvasni a "felelős" állattartók?



2013. febr. 11. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Mert lusták. A falnak megyek néha attól, hogy egyesek állatokat tartanak.
2013. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
*ahogy
2013. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen egyetértek veled 'első válaszadó' :)

Az emberek lusták, de sok olyan is van, akiből hiányzik a 'józan paraszti ész' és így a nagyon egyszerű döntésekre is képtelen...

2013. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem egyedül van malackám. A szüleim nem engedték párban. Később azonban vettem neki egy sokkal fiatalabb hím társat, hogy elkerüljem a harcokat, de nem tűrte meg maga mellett, muszáj volt kivennem a kissebbiket, mert össze-vissza harapdálta, később véresre is. Nem azt akarom mondani, hogy egyedül kell tartani a malacot, de az enyém nem is szeret a társaival lenni, mivel egyébként is egyke volt és olyan helyről hoztam, ahol kígyóknak adták őket oda, tehát nagyon korán lett leválasztva. Engem viszont nagyon szeret és ügyelek is rá, hogy naponta 3-4 órát a kezemben legyen, beszélek hozzá, vakargatom, simogatom és nagyon jól megvan. Ha nincs a kezemben, akkor a ketrecből figyeli a mindennapi teendőimet. Ezt a sztorit az állatorvosnak is elmondtam rutin vizsgálatnál és azt mondta, hogy nincs is ezzel baj, néhány malac szereti a magányt. (Ez csak az én sztorim, a többi malac szereti a társas életet)
2013. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, kivételek mindig akadnak. :)
2013. febr. 11. 22:07
 6/9 anonim ***** válasza:

4. válaszadó! A párban tartott állatokat is össze kell szoktatni, nem csak úgy berakni a másik mellé. Területvédők, jó hogy védik a saját kis portájuk, de ettől még nem lehetetlen nekik az együttélés, csak sok múlik az első találkozáson.

Kedves Xandir! Sajnos nem csak erről van szó, az etetésüknek sem néznek utána és orvosi tanácsot is fórumon kérnek, miközben várják a választ, megdöglik a kisállat. Kényelem és lustaság, ahogy írták előttem. Mindenesetre szomorú.

2013. febr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A hörcsögök is sokkal jobban érzik magukat párban, mint egyedül. Én az ilyen kérdésektől megyek falnak. Ha oktatni akarod az embereket menj el biológia tanárnak, ennek a kérdésnek valódi létjogosultsága itt most nincs.
2013. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez szerintem személyiség függő de szerintem neki nem szeret egyedül lenni csak kell hozzá elég hely.. pl én nyuszit tartok de mikor suliba vagyok itthon alszik és unatkozik míg haza nem jövök, szeretnék mellé társat de nem férne el egy másik ketrec a szobámba és kisnyuszikat se szeretnék, de akinek van helye meg lehetősége rá az szerintem a nyuszikat is tarthatja párba hiszem jobb odabújni valakihez mint egyedül feküdni a ketecbe :)

de azzal egyetértek hogynagyon sokan csak azért vesznek kiállatkát mert jajjjjdeecukiii és azt se tudja h mit kéne vele csinálni és csak megvadul és megy a vadasparkba vagy az autópálya mellé .. :(

2013. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván utána tudnak olvasni,de a szakirodalomban sem lehet teljes mértékben megbízni,ezért inkább a személyes megtapasztalásokból fakadó tanácsok sokkal hasznosabbak,mint sok könyv.Azokat is csak emberek írták,és nem minden esetben igaz az ember kis kedvencére.Lehet,hogy hülye példa,de azért leírom,legfeljebb lepontoztok,nem érdekel.Gyereknevelésnél:az orvos és a védőnő tukmálja az anyukákra a tápszert,mert szakirodalom így-úgy,ők jobban tudják.Aztán az emberek csodálkoznak,hogy miért van a kisgyereknek olyan nagy tartály feje,de 8 hónaposan még csak kúszni sem tud.Ennyit a szakirodalomról. A másik,nem értem,mit lehet azon kiakadni,hogy emberek itt kérdezik meg,hogyan kell az adott állatot tartani...legalább érdekli őket,és fontos nekik,hogy a lehető legjobbat biztosítsák kis kedvencüknek.Ezt inkább becsülni kéne,és nem lehurrogni.A másik...az adott témájú fórumok pont ezért vannak.Ha nem lennének,akkor te most nem tudnád feltenni ezt az értelmetlen,csak kiakadásra okot adó kérdésed.
2013. febr. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!