Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy degut vásárolni...

Szeretnék egy degut vásárolni már sok mindent elolvastam róla de nem tudom eldönteni hogy egy fiúval vagy egy lánnyal járnék e jobban?

Figyelt kérdés
Melyik a szelídebb? vagy éppen az agresszívabb? mivel pár éve volt csikos mókusom azért édeklődnék mert ott például a hím az nyugodtabb természetű volt.
2013. febr. 11. 23:11
 1/6 anonim válasza:

CSAK PÁRBAN VÁSÁROLJ DEGUKAT!!!!


Űgy látszik mégsem olvastál el mindent (gyakorlatilag semmit), mert mindenhol úgy kezdik, hogy a degu szociális / társas lény és egyedül depressziós lesz majd meghal. Ez nem vicc, nekem is voltak deguim sajnos az egyik öregség miatt elpusztult, majd a gyereke rá egy hónapra belehalt a bánatba. Az embert nem fogja elfogadni társnak!


Úgy hogy vagy kettesével vedd őket, vagy sehogy.

2013. febr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
De hogy válaszoljak a kérdésedre a nemek vérmérseklete közt nincs különbség, kis türelemmel kézhez szoktathatóak, nagyon szelíd, békés állatok.
2013. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden degu szelíd, csak tudni kell hogyan nyúlj hozzájuk, és nagyajtós ketrec kell, hogy te is beférj, legalább vállig...

Ha jó helyről veszed, megmutatják, és fórumokon kaphatsz további távirányítást, találkozókon továbbképzést...


Legalább két lánnyal, vagy két fiúval összehasonlíthatatlanul jobban jársz mint eggyel. :)


A lányok szelídek, kedvesek, de dominák. Nagyon tudják mit akarnak, és be is idomítják rá a gazdit. Persze úgy, hogy észre se vegye. :)

A fiúk viszont született papucsok, és szerelmesek a lánygazdikba.


Az etetésüknek is nézz utána, mert nem magevők mint a csíkosok, hanem fűevők, mint a csincsilla, tengerimalac. Ha rosszul eteted 1-2 év alatt vége, ha profin 8-10 évig működik, és egyre okosabb, kedvesebb, ahogy öregszik.

2013. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és igen is utánaolvastam de először egyet majd egy két hónappal utána miután elég jól hozzám szokott utána szeretnék párt neki!
2013. febr. 13. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor viszont helyből 3 ketrecet vegyél az összeszoktatáshoz. És persze olvass utána, mert náluk kicsit macerásabb a dolog, mint egy tengerimalacnál.

Amúgy nem értem minek több hét az összeszokáshoz. Oda ülsz 20 percre és életre szóló haverok vagytok. Csak neked kell megtanulni a degu-nyelvet, de ahhoz nem ártan legalább 2 degu, hogy lásd hogy kommunikálnak.

Amíg viszont egyedül tartod ne nagyon hagyd magára, mert egy pici, baba-degu halálosan tud rettegni, ha magára marad. A természetben nem húzná pár napnál tovább egyedül.

Szóval 24 órában légyszi vele lenni, abban a 2 hónapban... (Max. 20 centi távolság engedélyezett, és aludni is együtt szokás deguéknál...)


Amúgy a pici deguk mindig félősebbek, a felnőttek okosabbak, kiegyensúlyozottabbak, jobban beszélik az ember nyelvet. Szóval ha nagyon szelíd degura vágysz, két felnőttet szerváljál. Akkor nem kell a ketrecben aludnod, és ha rosszul mozdulsz se kap szívbajt.

2013. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vagy ne vegyél degut vagy kettőt! nekem volt degum és nagyon rosszul érezte magát egyedül. élettelen volt.
2013. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!