Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen az egerem? Mit...

Miért ilyen az egerem? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

Van egy fiú egerem,Folt. Eddig nagyon kezes volt, mind terráriumon kívül, belül. Elég kíváncsi meg minden. Mondta itt gyakorin nekem valaki, hogy nehogy terráriumba tartsam, mert lesz vmi baja. Úgyhogy mentem és vettem egy jó nagy ketrecet. Tényleg nagy, vagy 3x akkora mint a régi helye.Eddig csak ritkán harapott meg, csak akkor a megijedt hogy összenyomom.(természetesen ez nagyon ritkán fordul elő, tiszteletben tartom a személyes terét, nem kergetem, nem ráncigálom a farkát.(a kereskedésben nyilván ezt csinálták, mert látszik hogy el van törve a "tövénél! szerencsére nem látszik nagyon, ugyanúgy tudja használni. Ma készítettem el a kalickát, és amíg pakoltam a nagy terkóból átraktam egy 15*15*15 ös üvegbe. Baromira ne örült, irtó mérges volt miatta. Ezért amikor végeztem, -a terráriumban csak a kuckója volt- beraktam. Bemászott a kuckóba, és amikor öt perccel később nyúltam be (hogy rámásszon a kezemre) szó szerint letámadta az ujjam, meg akarta harapni!Ilyet még sose csinált.... Nem vettem el a kezem, mert tudtam, ha elveszem, az a gyengeség jele ami azt is jelenti hogy ő győzött. Azér fájt. Lefektettem a kezem a terrárium aljára(tenyérrel fölfelé) Ő belemászott, és mint a maszületett bárány, puszipajtásként mászkált rajtam...Be is raktam a kalitkába, és hagytam neki 10 percet, lenyugodni.amikor benyúltam hozzá megint csak az volt a cél, hogy leválassza a bőrt a kezemről.Mondom ilyen nincs, hogy ez a kisegér ilyen legyen.A rácsokon dugja ki az orrát, ha oda rakom az ujjam ráharap. Védi a területét.Gondolom még nem szokta meg a helyét,azér ilyen. Eddig rendesen foglalkoztam vele, minden nep fél órát volt rajtam, sose nyomtam még meg se, mindig tiszteletben tartottam hogy ő egy kisállat és nem egy játék.Napi fél órát mászkált rajtam míg olvastam, a kezemen ült, úgy vittem a lakásban, és néztem hogy nem fél-e (ilyenkor rázza a farkát) Szóval óvatos voltam.


Mit csináljak hogy ez az agresszió megszűnjön, sőt többé elő se forduljon?


Lenne még egy kérdésem.

Szerintetek jól tartom ez egerem?


- Mostmár egy nagy kalitkában lakik.

- Van egy futókereke, aminek a "rácsai" között szúnyoghálót vezettem, nehogy eltörje a lábát/farkát

- van egy csomó gurigája, azt csinál velük amit akar

- fa pellet van alatta

- van egy répája (kerámiauckó)

- a kalitkában vastag ágak vannak fönt, ahova egy vsstag falétra vezet

- van kis etetőtálja, golyós önitatója, a külön tálban van neki alma, heti 1x dió, 2x sajt, nagyon kevés

-napi fél órát foglalkozok vele


Szerintetek ez jó?



2013. febr. 16. 13:41
 1/9 A kérdező kommentje:

ja igen. Nálunk a Pet shopba nem kapni fogkoptatót, ezért mielőtt megvettem, elmentünk az erdőbe (azért oda, nehogy fertőzött legyen) fakérget - ágakat gyűjteni. Ezeket egy hónapig áztattam, majd vagy két hónapig szárítottam.

Most ezeket rágja.Baj?

13/f

2013. febr. 16. 13:45
 2/9 A kérdező kommentje:
Adtam neki a rántott hús belsejéből, hátha megbékél.
2013. febr. 16. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit. Csak hagyd, hogy megszokja az új helyét.

És nem baj, ha azt a fát rágcsálja.

2013. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Legyél büszke magadra hogy ennyit törődsz egy kisegérrel :). Vannak akik megveszik a legolcsóbb akváriumot bedobnak valami fát egynap megsimogatják, adnak neki ételt és ennyi. Csak amit (szerintem) változtass, hogy inkkább 1-2 óránként (ha tudsz) foglalkozz vele kb. 4-5 percet, és naponta egy alkalommal foglalkozz vele kb. úgy 20 percet. Nekem degum van, és ő nagyon szeret engem.
2013. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon lelkiismeretes vagy az egérrel. Mindene megvan, az tuti. Hát a területét védte biztosan. amúgy arra ügyelj, hogy amikor közelítesz felé, akkor a kezedet ne fentről vidd lefelé, hanem alulról felé, mert ellenségnek vélhet. Legalábbis a hörcsögnél így van. Próbálj meg neki kedveskedni valami finommal, hátha abbahagyja. Milyen eledelt eszik amúgy? Csak kiváncsiságból. :))
2013. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
AZ állatkereskedésben adta a csak, a doboz nincs meg, szétszakadt. De nem valami szar mű kaja, magkeverék.
2013. febr. 25. 21:52
 7/9 A kérdező kommentje:
a csaj*
2013. febr. 25. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
annyira cuki vagy, de tényleg! majdcsak megbékél a kisegér :)
2013. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nagyon tetszik ahogy állsz ehez a kisegérhez:) Hogy tiszteled, szereted őt. Szerintem is várni kellett míg megszokja a helyét, finom falatokat adni neki kézből. De már gondolom megoldódott a probléma:)) Nagyon kíváncsi vagyok hogyan sikerült újra a bizalmát elnyerni (bízom benne hogy sikerült xd).
2014. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!