Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van olyan lakásban tartható...

Van olyan lakásban tartható kisemlős, ami nem rágcsál meg mindent? Valami nyusziméretű állatka, akit nem kell félteni az elektromos vezetékektől, szobanövényektől?

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de az évek alatt a következő állataim voltak: törpehörcsög, aranyhörcsög, fehér egér, ugróegér, degu, nyúl, patkány, vadászgörény, csincsilla


...az összes rágcsált, úgyhogy oda kellett figyelni, ha kiengedtem őket :)

2013. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, az ilyen állatokat, mint egér, patkány, hörcsög, tengerimalac, csincsilla, stb, nem véletlen hívják rágcsálóknak ;)

Szerintem vegyél egy macskát, vagy valami kis ölebet.

2013. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

lásd mint fent.... a kisemlősök 90%-a rágcsáló marad a kiskutya, de az is rágcsálhat unalmában


nekem volt aranyhörim, de nem rágott meg semmit, mert nem hagytam kószálni. aki nem tudja lekötni, illetve vigyázni a mászkálását a rágcsálónak, az ne "csapja ki" a lakásba a kis kedvencét

2013. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár azért nincs akkora,mint egy kifejlett nyúl,de én szívesen ajánlom a törpesünit,naggyon édes,lehet siogatni.
2013. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg 5 aranyhörcsögöm van. Ebből 1 mindig rágcsál, egy másik csak akkor, ha már nagyon sokáig van lent, a többiek egyáltalán nem rágnak meg semmit, csak szaladnak egyfolytában. Szerintem rágcsálók közt is van olyan aki inkább azt élvezi ki hogy szaladhat szabadon mintsem rágna. Csak hát ezt nem lehet előre tudni melyik az.

De tippem, fiú aranyhörcsög. Igaz a hörcsög nem nyusziméretű, de tapasztalataim alapján a fiú aranyhörcsög ha szabadon van a lakásban, akkor ő inkább futkározni szeret olyankor.

2013. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen ha mégis rágcsáló mellett döntök majd, akkor vigyázni fogok rá, hogy ne essen baja, de azért jó lenne egy olyan állatka, aki akkor is kiengedve lehetne, ha nem vagyunk itthon.
2013. febr. 18. 17:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen állat, amilyenre vágysz.
2013. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lakásban felügyelet nélkül hagyni még egy embergyereket is csak bizonyos kortól lehet...

A kutya kölyök is megeszi a lakást mire végre megtanulja mit nem szabad.

Nyuszikat viszonylag sokan tartanak szabad tartásban, mivel fegyelmezett WC használó. De a lakást nyúlbiztosra át kell alakítani: vezetékek, papír, bőr cuccok, szobanövények megfelelő elhelyezésével.

Nagy meló, de csak egyszer kell megcsinálni.

2013. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy biztonságossá kell tenni a lakást, ez egyértelmű, pont azért, hogy egyedül is bizonságban legyen az állat. Mennyivel jobb neki, ha a gazda távollétében sincs egy ketrecbe zárva. A nyuszink is ki volt engedve kezdettől, semmi baja nem lett, nem kellett "felügyelni". Viszont megrágott olyat is, amitől neki ugyan nem lett baja, de a berendezésnek igen. :) De nem bántam annyira, hogy emiatt ketrecfogságra ítéljem. Néhány megrágott párna és takaró nem a világ vége. Viszont a kisebb rágcsálók számára már nehebb úgy átrendezni a lakást, hogy semmi veszélyeshez ne férjenek hozzá, mert azok ugranak, másznak, kis helyre is beférnek. Ezért nem akarok patkányt vagy egeret. De addig semmilyen állatot nem veszek, amíg rendesen át nem gondoltam ezt az egészet. Kösz a válaszokat.
2013. febr. 19. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!