Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi tápot adtok a tengerima...

Mennyi tápot adtok a tengerimalacotoknak/malacaitoknak?

Figyelt kérdés
Az enyém igényli, hogy mindig legyen előtte egy kevés. :( És kap is, reggel is, este is. Nem sokat, 1-1 evőkanálnyit. Ez soknak számít? Imád előtte ücsörögni, néha bekapni egy falatot és rágcsálni. :)

2013. febr. 19. 11:06
 1/10 anonim válasza:
Én tápot csak esténként adok neki, de fontos hogy legyen előtte mindig valami rágcsálnivaló. Kis széna, gyümölcs, zöldség, akár egy faág, de valaminek mindig kell lennie előtte. Tehát nem, nem számít soknak, de érdemes változatosan kajáltatni. :)
2013. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tengerimalac társas lény, tehát számoljunk 2-3 azonos nemű malaccal. Mindig legyen előttük széna és víz, tápból napi 1,5-2 maréknyi/nap. Lehetőleg jó minőségű táp legyen, sok olyan van a piacon, ami csak nevében való nekik... Én Versele Laga Cripsy-t, illetve Cavia complete-t próbáltam, azok tényleg nagyon jók.
2013. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én Riga tengerimalactápot veszek neki, nagyon szereti. És szerintem is elég jó fajta. Zöldségből, gyümölcsből ti miket adtok nekik, hogy változatos legyen?
2013. febr. 19. 11:55
 4/10 anonim válasza:
Répát, almát, salátát, narancsot, uborkát, paprikát, néha paradicsomot, kis sajtot is kap heti egyszer, kivit, dinnyét... évszakfüggő a dolog.. Ugye káposztán, körtén, karalábén és egyéb k betűs cuccokon kívül szinte bármit lehet.
2013. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4-nek

Sajtot ne adj neki, nem tud mit kezdeni vele az emésztőrendszere. A sajtot a hörcsögöknek, egereknek szokták adni, a malac az kizárólag növényevő! (Kivétel a tengerimalactej és az, hogy az anya megeszi a méhlepényt szülés után.)

Az enyémek érdekes módon a Versale Laga tápok mellett a TESCO-s 800 grammos tápot szeretik nagyon, abban sok granulátum van. Persze mellette zöldséget-gyümölcsöt mindig kapnak.

Naponta vagy négyszer kapnak tápot, egy-egy kis marékkal, de hárman vannak, szóval fejenként, naponta 2 evőkanál lehet összesen.

2013. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. febr. 19. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg kaphatnak a sajt helyett banánhéjat, azt imádják :)
2013. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Banánhéjat? Na még erről sem hallottam! :)

Az én két malacom, naponta 2x kapnak 2x2 evőkanálnyit! Szóval szerintem nem sok! És mielőtt azt hinnétek, nincsenek elhízva! :)

2013. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Banánhéjjal kapcsolatban: Múltkor banánt ettem, a malacot is megkínáltam, de nem kellett neki. Eszem a banánt, a malac az ölembe ül. Egyszer csak beleharap a banánhéjba és húzza kifelé a kezemből. :D
2013. febr. 22. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:
A banánt zölden szállítják és a héja valami vegyszerrel van kezelve, hogy bírja az utat. Én nem adom oda a malacnak, ugyanígy a narancs héját sem.
2013. febr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!