Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak velük?

Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Egy hónapja vettünk két tengerimalacot, az egyik Szegedi állatkereskedésben. Sajnos azóta már egyszer elkellet vinni az egyiket az állatorvoshoz, mert sebes volt az egyik füle. Most a másiknak lett sebes a lába,de nem tudjuk,hogy mitől sőt a múltkor még az orvos sem tudta megmondani,hogy mitől sebes a füle. Mit csináljak velük mert a doki úgysem tudja mit tegyen.
2013. febr. 21. 18:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A lábán kezd szétterjedni a seb,egyre nagyobb területen van.
2013. febr. 21. 18:36
 2/20 anonim ***** válasza:
Immunhiány?
2013. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Keresel egy olyan állatorvost, aki ért is az állatokhoz -.-
2013. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nincs egy fotód a sebről? Testvérek? Nem fekélyesedés?

Egyébként én is azt mondom, hogy válts orvost, nem garantált hogy az majd mond valamit, mert NEM ÉRTENEK A RÁGCSÁKHOZ, de egy próbát megér...

2013. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, addig is amíg nem mentek orvoshoz áztasd neki egy kis kamilla/körömvirág kivonatos teába. Pont nálunk most patinál volt megduzzadva a láb rá se tudott állni, nem lehet tudni mitől van és szépen 2-3 nap alatt levitte, de persze azon seb nem volt. A körömvirág nagyon jó sebgyógyító. A malacok nyugodt természetűek, a patinál csak pár percet tudtunk elérni, de jó lenne ha egy kicsit tovább benne tudnád neki tartani, vedd ölbe és hátha megmarad:)

Jobbulást a picúrnak!

2013. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Megint én...véletlenül nem foltokban vannak a sebek?

Mert akkor atka is lehet, gyakori az állatkereskedésből hozottaknál, de azért azt kétlem hogy az orvos azt ne fedezte volna fel, szóval csak nem...

2013. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Több helyen kisebb foltokban. Sajnos én nem tudom,hogyan kell képet felrakni.
2013. febr. 21. 19:29
 8/20 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy nálunk csak ez az egy állatorvos van.
2013. febr. 21. 19:30
 9/20 anonim ***** válasza:

Aha...szerintem ez rühatka lesz..legfőképpen azért mert mindkettőn megjelentek a sebek..figyelj csak szerintem vidd vissza őket mondd el hogy mi a gyanúd és hátha mondd rá valamit. Mivel már sebesek azt kezelni kell, antibiotikum és fájdalomcsillapító is kell nekik, illetve külsőleg be kell majd őket kenni ad Neostomosant vagy van egy másik is de nem jut eszembe annak a neve. Persze nem akarom látatlanba diagnosztizálni, de esetleg rákérdezhetnél hogy nem lehet arról szó. Ja és készíts elő valamit amibe beleteszed őket mikor hazaérsz mert át kell mosni a ketrecet berendezést is, különben visszafertőz. Ha nem lennének sebesek nem kerülne sokba anyagilag, de talán így se lesz vészes.

Amúgy ha van fényképed a sebről feltöltöd egy kepfeltolto oldalra, nagyon hamar megvan és belinkeled ide. Ne hagyd magad az orvosnál, prbóálj felvetni dolgokat. Előzőleg mit csinált vele?

2013. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Neostromosan, bocsi
2013. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!