Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyedül maradt az egyik...

Egyedül maradt az egyik degum, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két degum volt, és csütörtök reggelre elpusztult sajnos az egyik, így a másik egyedül maradt.

Úgy gondoltam, hogy veszek egy másikat, hogy semmiféleképpen ne maradjon egyedül , mert félek hogy ő is meg fog halni a magány miatt.

Szerintetek csak degut lehet venni mellé, vagy másik kisemlőssel is ellenne? Az előző deguval sem egy ketrecben voltak, csak egymás mellett volt a két ketrec, és úgy csipogtak..


2013. febr. 22. 18:00
 1/3 anonim válasza:
más fajtát semmi kép ne vegyél mellé, ez csak az én véleményem de szerintem nem muszáj mellé másik mert lehet hogy azt meg nem fogadja el.
2013. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha új degut veszel mellé, össze kell majd őket szoktatni.

Előbb egymás mellett laknak, aztán ha már szimpik egymásnak, semleges terepen randizhatnak, és ha kinnt nincs balhé, akkor kifertőtleníted a ketrecet, új berendezést teszel bele, és össze költözhetnek.

Ha balhé van egy lépést vissza. A ketrec cserét NE csináld, mert nagyon szeretik az otthonukat, és féltik is. Megsértődhetnek, ha a másik hívás nélkül bemegy.

A közös fördető homok, és a függőágy csere viszont nagyon jól működik.


Ellenőrizd a saját degu nemét, és az újét is a saját szemeddel, mert gyakran összekeverik a kereskedők.

Ha tenyésztőtől veszed, kérdezd meg, hogy segít-e összeszoktatni.

2013. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Más fajtájú állat nem igazi társ nekik, és sokkal tovább tart összeszoktatni őket.
2013. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!