Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel és hányszor kell etetni...

Mivel és hányszor kell etetni a tengerimalacot?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig legyen előtte széna, illetve 2-3 malacra (társas állatok, tehát legalább két azonos nemű legyen) napi 1,5-2 maréknyi táp (nálunk bevált a Versele Laga - Cavia complete, vagy a Crispy). Ezen kívül mindig legyen előttük víz.
2013. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Víz mindig kell, hogy legyen előtte. Az én malacom egyedül is boldogan elvolt egyébként..

A táp, vagyis a magos keverék az jó de mellette kell neki adni zöldet. Pl répát. Én naponta etettem az enyémet de egyszerre ne adj sokat neki.

2013. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt van röviden, amit a malacról tudni kell:

(görgess le, mert 2 oldal!)

[link]


De az egész gemon.ro oldalt olvasgathatod, a legrészletesebb malacos oldal, van fóruma is.

2013. febr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok amikor rájuk jön esznek így mindig kell hogy étel legyen előttük.És ne csak száraz étel legyen.Meleg idején pedig fontos a víz. Én sokszor adok nekik almát, répát, lucernát, akáclevelet, pitypangot, és különböző magvakat mint kukorica, napraforgó stb. Naponta sokszor adj keveset és ne egyszerre sokat mert össze piszkitják és akár betegek is lehetnek!
2013. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Naponta kétszer(reggel,este)etesd.A fő tápláléka a pellet(tengerimalacnak való),széna és a víz.Mivel nem magevő ne adj neki magot csak pelletet!Zöldségeket és gyümölcsöket is kell hogy kapjon!Gyümölcsök:alma,szőlő,barack,nektarin,dinnye,meggy,cseresznye,szilva.Ezeket csak kimagozva add neki,és a szilvából keveset(minden gyümölcsből keveset adj mert magas a cukor tartalmuk)!Zöldségek:répa,uborka,saláta,spenót,padlizsán,paradicsom.Inkább répát és uborkát adj,ezekből keveset:saláta,spenótpadlizsán!Ne adj K-betűs zöldséget mert puffasztó hatású(a retek is tiltott).Zöldek:petrezselyem és fű mértékkel.FONTOS:A TENGERIMALAC NEM KÉPES KIVONNI A C-VITAMINT,EZ NEKÜNK KELL ADNI NEKI(naponta fejenként 20mg ha vemhes 40mg)!!!A vizet naponta cseréld!Hallgass rám,értek hozzá tenyésztő vagyok.
2013. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.19:04-es A TENGERIMALAC NEM MAGEVŐ ÉS CSAPATÁLLAT!!!A MAGVAK MÉG ÁRTANAK IS NEKI!ÉS EGYEDÜL TILOS TARTANI,MIVEL DEPRESSZIÓS LESZ!!
2013. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!